Fridge magnet wooden gears

Відроджується слава Шляхової

  • Подобається3Не подобається
  • 2 Грудня 2009 р

Директор О.І. Ковбасюк (на знімку в центрі): – По праці і шана. Механізатор Л.В. Недобійчук (зліва), телятниця В.В.Мороз та водій І.В. Нікітчук. Фото Руслана БАЙДАЛЮКА

Хліборобам цього відомого на весь світ села завжди вдавалося виділятися з-поміж інших як не трудовими здобутками, то розвитком соціальної сфери тощо. Хоч за останні роки сталося чимало перемін, їм ще і тепер вдається доводити, що не загубився ще отой паросток, який веде до позитивних перемін і досі.
У цьому році, наприклад, незважаючи на засуху, як і на кризу, в ТОВ «Світанок-Агросвіт» зуміли не те що втримати, але й наростити виробництво. Воно, як і його керівник О.І. Ковбасюк, занесені на районну Дошку пошани у номінації «Краще господарство з внутрішніми інвестиціями». Навіть відзначаючи минулої середи в Шляховій День працівників сільського господарства, тут організували все з розмахом, як було у попередні часи. 60 кращим виробничникам вручено короваї та грошові винагороди. Так, що запах хліба того дня, що теж може бути ознакою шляхівського благополуччя, заполонив увесь переповнений будинок культури.

Можливо, комусь видасться дивним, але тут не тільки збережено вівчарство, а ще й поставлено за мету довести поголів’я овець до 200 голів

Шляхівчани пам’ятають, наскільки нелегко їм було розпочинати з нинішнім директором товариства. Не раз поставало питання, чи бути взагалі господарству. Тепер це вже позаду. Це засвідчив і звіт керівника, де О.І. Ковбасюк, навіть попри свою стриманість, назвав чимало фактів конкретних здобутків.
У сільськогосподарському виробництві, відзначив Олег Іванович, чи не кожний рік готує якісь несподіванки. От і в цьому нищівного удару по економіці завдала криза, а на додачу ще й засуха. Але є всі підстави рахувати, що спрацювали все-таки нормально, повністю завершили польові роботи. На додачу ще й зуміли витримати, як кажуть, золоту середину і підібрати ключ якраз до тих культур, які дають прибуток, щоб можна було обходитися без кредитів. Озимі пшениця і ячмінь, наприклад, видали далеко за п’ятдесят центнерів з гектара.
А щоб «зловити» вологу, якої так не вистачало уцьому році, тут змінили структуру посівів, додавши у ній саме зернових культур і ріпаку. У даній економічній ситуації, відзначив Олег Іванович, треба взагалі вміти знаходити вихід з будьяких негараздів.
Добре у Шляховій вродив і соняшник, спробували вирощувати й гірчицю. Вперше за останні роки не залучали на жнива найманих комбайнів, проте сім своїх комбайнових екіпажів завершили їх за 12 днів, намолотивши 6,5 тисяч тонн зерна.
Немаловажно, що більше 20 відсотків від цієї кількості було видано пайовикам. У грошовому еквіваленті нинішній рік для Шляхової видався ще більш вдалим, як урожайний минулий.
До того ж, більше як на тисячі гектарів посіяли озиму пшеницю, на 285–озимий ріпак, на 240 – озимий ячмінь і їх сходи у прекрасному стані.
Чи не найбільше тепертурбує всіх, що запаси вологи в грунті продовжують залишатися критичними.
А ще О.І. Ковбасюк сказав, жартуючи, що йому подобається, коли біля каси господарства немає черг по зарплату, бо її вже видають вчасно. Це теж може бути однією з ознак економічного благополуччя.
Не міг він не згадати і про бригаду по внесенню органіки, яку створив, як тільки очолив господарство. У цьому році нею внесено її на 150 гектарах 7,5 тисячі тонн. І це в пору, коли в інших господарствах із зменшенням поголів’я худоби, з органікою взагалі проблема. Адже навіть від свинарства, особливо коли воно на добавках, поля не удобриш.
На зборах йшлося, що у Шляховій зібрали вже непоганий набір нової техніки, а сівалку «Містраль» навіть удосконалили. Але головнимє те, що зуміли налагодити нормальні взаємовідносини між керівниками і трудівниками В цілому роботу у галузі рослинництва керівником було оцінено на «відмінно».
Хоч директор і визнав, що з 24 полів господарства хоч одне, а підводить щороку. Потрібно ще також розібратися, чому не так як в інших товариствах родить качаниста.
В «Світанку-Агросвіт» збережено відповідний потенціал й тваринництва, яке вже другий рік прибуткове. Із 700 голів ВРХ більше половини–корови. Зважаючи,що собівартість літра молока тут 1,2 гривні, а середня закупівельна ціна – 2,35 гривні, мають від 350 корів певний прибуток. У Шляховій лише на молоці можна мати його до 8 тисяч гривень щодня.
До речі, це чи не єдине господарство в районі, де практикується двозмінка на фермах. Можливо, комусь видасться дивним, але тут не тільки збережено вівчарство, а ще й поставлено за мету довести поголів’я овець до 200 голів. Є також 270 бджолосімей, від яких вкачали 4,5 тонни меду, що також є підтримкою господарству.
Розвивається і свинарство, рентабельність якого у цьому році становитиме до 40 відсотків. Тут підрахували: якщо продавати по тисячі голів свиней у рік, виручки повністю вистачить на заробітну плату, при місячному її фонді понад 150 тисяч гривень.
Неабияк подбали тут і про кормову базу. Солому директор господарства взагалі пропонував виписувати всім бажаючиму будь-якій кількості.
Як і цеглу, запаси якої є на цегельному заводі.
Цікаво, що на виробництві рідкістю стали порушення трудової дисципліни. За оренду землі тут видали по тонні зерна за кожний пай. У грошовому еквіваленті це більше мільйона гривень.
В цілому рентабельність за 2009 рік становитеме понад 20 відсотків. І хоч зарплата ще не така як хотілося б керівнику, все ж про скорочення когось з 250 працюючих не йдеться. Серйозну допомогу надають тут пайовикам. Підрахувавши, що на оранку городів треба 6 тонн дизельного палива і 12 тисяч гривень на заробітну плату механізаторам, вирішили орати їх пайовикам безплатно.
Чимало зроблено господарствомі по упорядкуванню доріг, особливо на Завітному.
Одним словом, працівники товариства мають і природний газ, і нормальні дороги, тож умови не гірші, як у місті.
Шляхова відроджується, зростає її потенціал. І хоч проблем тут також вистачає – про це самокритично говорив О.І. Ковбасюк, позитивні зрушення впевнено заявляють про себе.
Вітаючи трудівників цього села зі святом, редактор районної газети П.І. Байдалюк теж зробив наголос на тому, що тут великий потенціал виробництва, що є неабияким плюсом селу, що тут збереглося 250 робочих місць. А збільшення валу зерна, подальший розвиток тваринництва свідчать про неабиякий професіоналізм його керівників і спеціалістів, усіх трудівників.
Гарно привітали хліборобів зі святом і школярі, дякуючи за безкоштовну допомогу, зокрема і в харчуванні учнів.
Повертаючись до грошових нагород, які були вручені на святі представникам різних виробничих підрозділів, навіть електрику, кочегару, начальнику ПСО, трудівникам допоміжних виробництв, для себе відзначив, що давно не пригадується, щоб вручали їх десь у такій кількості. А це теж ознака певної стабілізації економічного благополуччя Шляхової


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Урочисті проводи до лав Збройних Сил України</b><br />Відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації від 03.03.2010року № 91 «Про черговий призов громадян України...
4 фото   
<b>«Струни моєї душі»</b><br />Вже стало гарною традицією, відмічати ювілеї людей, котрі добре відомі в районі своєю працею та творчістю. Його...
10 фото   
<b>Вінниччина очима редактора: Бершадщина</b><br />Відразу зазначу, що описувати побачене під час кожного туру &ndash; а це відвідини конкретного району, хоч і складно,...
9 фото   
<b>У Бершаді знято пам'ятник В. Леніну</b><br />&#160;Не те, щоб повалено чи по-звірячому розтрощено. Просто вранці його не було на звичному місці. На його місці...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Цюпко Дмитро Михайлович (1916) 1916 р., українець, селянин. Рядовий. Помер від ран 26.07.44. Похов. с. Петрівка, Одеська обл.

З історії Бершаді
І знову трудящі бралися до мирної праці. В червні 1920 року в Бершаді був створений районний партійний комітет. Під керівництвом партійної організації налагоджувалося трудове творче життя. Приступили до відбудови цукрового заводу, ремонту школи. Селяни успішно провели осінню посівну кампанію, У вересні 1920 року в житті трудящих Бершаді сталася визначна подія — 120 незаможників... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Відроджується слава Шляхової - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення