Підтверджувалося це і даними, наведеними у звіті дільничного інспектора міліції С.П. Барабаша – за звітний період було складено 89 адміністративних протоколів, що немало для такої громади. Причому, 28 з них за придбання або збут алкогольних напоїв, 8 – про насильство в сім'ях, 27 – з приводу дрібного хуліганства, чимало за появу у громадських місцях у нетверезому стані.
Зареєстровано також чотири злочини, один з яких поки що так і не розкрито.
Але чим далі звітував голова села, тим більше виокремлювалося, що все-таки не було у його звіті, як це іноді практикується, туманного багатослів'я, розриву між словами і ділами. Натомість йшлося про конкретну роботу, що саме зроблено за звітний період і які проблеми виникали при цьому та їх причини.
Орієнтуючись на наведену вище статистику, не покидала думка, що могла б спіткати дані села, громаду така ж доля, як і інші. Тим більше, що й раніше вони не перебували на передових позиціях.
Але на цей раз вона виявилася милосердною і розпорядилася так, що тут тепер одне з найкращих у районі базове господарство, очолюване М.І. Басом. Непогано вправляється на полях і орендатор, депутат районної ради В.Я. Гондарук зі своєю командою. Не так давно навіть газифікувалися. Через село курсують автобуси, є прекрасна школа, бібліотеки, торговельні точки, будинок культури. Чим не задаток на завтрашній день? Тим більше, що підтримується виробництво. Зберігши тваринництво, тут тим самим зберегли і робочі місця.
Вистачає, звичайно, і проблем. Але з усього було видно, що громада їх розуміє.
Тому навіть у звіті прозвучало, що від жителів не поступило останнім часом жодної скарги у вищі інстанції. А це означає, що з громадою місцева влада тут підтримує постійний контакт, що кожна людина має змогу своєчасно почути роз'яснення на всі питання, які її хвилюють. Тому на зборах теж не надійшло від присутніх жодного запитання.
Схід села через те, що на ньому не було незадоволених, був швидше схожим навіть на своєрідне свято громади, на якому були присутніми представники різних поколінь.
Прибув на нього і заступник голови районної ради П.А. Сугак, який поінформував, що робиться у нашому районі, які проблеми доводиться долати на районному рівні. А щодо ситуацій у громадах, то ним було відзначено, що розвиваються вони, насамперед, там, де сільські ради, заклади соцкультпобуту очолюють творчі люди.
Наприклад приємно, що у М'якоході зберігся і діє будинок культури. Щоправда, він поки що не опалюється, але Петро Андрійович висловив впевненість, що і цю проблему тут зуміють вирішити.
Адже відтепер вже потрібно думати, хто надалі залишиться в селі. А для того, щоб залишалися, необхідно рано чи пізно створювати відповідні умови.
Звіт сільського голови представники громади затвердили на зборах з оцінкою задовільно. Таку ж оцінку було дано і роботі дільничного інспектора міліції. Збори відбулися організовано.
На цьому можна було б ставити і крапку, якби не той факт, що в їх роботі, як і ще в деяких селах, не змогли взяти участь жоден з керівників господарств.
Нелегко, звичайно, їм вести виробництво в наш час. Але щоразу на подібних заходах висловлюється чимало слушних зауважень. І саме почуте на них повинно, мабуть, ставати складовою частиною намічених планів діяльності не тільки сільського голови, а й кожного керівника. Вникати у проблеми, які могли б бути порушеними на них, годилося б всім. Тільки тоді, діючи спільно, злагоджено, найлегше буде їх долати.
Павло КУШПЕЛА.