Fridge magnet wooden gears

ЗВ’ЯЗОК – ЦЕ ЖИТТЯ

  • Подобається3Не подобається
  • 27 Лютого 2009 р


Сьогодні зв'язок – це місцевий і міжміський телефонний, телерадіомовлення, мережа волоконнооптичних радіорелейних і супутникових ліній, система передачі потоків, мобільний і відеозв'язок та інше.
В газеті вже розповідалося про вторинну його систему – телеком. Тобто, про так званий сільський зв'язок.
Але є у нас в районі ще і первинна мережа – міжнародний та міжміський. Її обслуговує дільниця експлуатації лінійно-кабельних споруд (ДЕЛС №213), підпорядкована вінницькому регіональному центру технічної експлуатації телекомунікаційнотранспортних мереж №2.
Очолює її колектив Микола Іванович Медицький, а офіс знаходиться по вулиці Червоноармійській. Нею забезпечується безперебійне функціонування телекомунікаційної мережі на території не тільки Бершадського, а й Тростянецького, Чечельницького, Піщанського, Крижопільського та Ямпільського районів.

Досвід наших фахівців дає змогу обслуговувати лінії зв'язку різних типів та його обладнання. А через Берщадь проходить велика кількість міжнародного та вітчизняного його трафіку. Незабаром якісний цифровий зв'язок замінить аналоговий і в селах.
Як основа, через Бершадь проходить міжнародна його лінія «Дністер» – Італія, Туреччина – Європа. Кабельна дільниця, яка її обслуговує, перехоплює її від міста Котовська Одеської області і передає у Немирові. Це – вісімнадцятиволоконна оптична лінія. По парі її волокон може йти до мільйона цифрових каналів.
Сама лінія «Дністер» з'явилася ще у 1988 році, і Україна має від неї неабиякі прибутки. Бершаді вона вигідна насамперед тим, що прискорила розвиток цифрового зв’язку, ми підключилися до неї одними з перших. І вже від нас він пішов у інші райони.
А оптико-волоконний кабель, яким її прокладено, з'явився після появи лазера.
Саме тоді з'явилася можливість освоювати скло, як провідник, носій для цифрових каналів.
Коштує цей кабель, за рахунок технологій його виготовлення, набагато дешевше, як мідний. В той же час якість зв'язку по ньому краща.
На жаль, обслуговування дорожче, та ще й набагато.
Якщо муфта на місці випадкового пориву мідного кабеля обходилася 200-300 гривень, то на оптико-волоконному, щоб тільки знайти це місце, використовується оптичний рефлектометр. Він знаходить пошкодження з точністю до метра, але коштує 50-70 тисяч доларів.
Муфта на стику – ще 400 доларів. Дуже дорогий і зварювальний апарат, який зварює волокна.
Систему зв'язку змонтовано так, що коли у районі навіть не буде живлення, тиждень він підтримуватиметься акумуляторами. Потім приїжджає спеціальна енергобаза, яка їх підзаряжає.
За графіком об’їзди ліній, яких чимало кілометрів, бригадою М.І. Медицького здійснюються два рази на тиждень. Хоч у ній тільки семеро спеціалістів і три одиниці техніки, із завданнями справляються. Для цього розроблена технологічна карта, у якій розписано, де треба пройти пішки, де про - їха ти, а де обстежувати при допомозі бінокля. За планом перевіряється і глибина залягання, яка повинна бути не меншою 1,2 метра.
Здавалося б, навіщо її міряти, адже верхній шар землі нібито залишається на місці.
Насправді ж місцями кабель вже залягає на глибині до чотирьох метрів, може розтягуватися, а десь може бути й зовсім близько до поверхні.
В таких випадках проводиться його заглиблення.
Всього ліній зв'язку у нас, аналогових і оптичних – тисяча кілометрів.
Рядовий читач неодмінно запитає, де, мовляв, логіка, адже розвивається мобільний зв'язок, а тут йдеться про кабелі.
Справа в тому, що мобільний без оптико-волоконного нічого не вартий, бо саме по них підведені всі канали.
Скрізь, де вишки, підведені кабелі. Паралельно йде і релейна лінія по ефіру, але вона не годиться.
Де речі, мобільний зв'язок у нас був ще тоді, коли люди у нашій місцевості могли навіть не знати про його існування. Насправді ж, ще В.М.
Таратута і В.Ф. Темний користувалися ним. Для цього М.І. Медицький із своїм колективом тягнув попід селище Глинське спеціальний кабель до телевишки. Лінія діюча і по-сьогодні. Тоді ж її основним завданням було забезпечити мобільним зв'язком перших осіб області.
Перспектива надалі – перевести на оптико-волоконний кабель і села. Першими у нас планується перехопити ним села, де він вже прокладений. Наприклад, від лінії «Дністер» відгалужено лінію на Теплик, і вона проходить повз Війтівку, Маньківку, Красносілку, М’якохід. Тому їх може бути під'єднано в першу чергу. По мірі фінансування під'єднуватимуться й інші села.
Цікаво, що Україна пішла значно вперед по розвитку телефонної мережі, у порівнянні з іншими державами, і навіть Росією. І тільки за рахунок того, ще саме ті, що потрібно, спеціалісти у верхах, виявилися у свій час на своєму місці.
На завершення нашої бесіди М.І. Медицький наголос зробив на тому, що ми повинні робити все, щоб не допустити його пошкодження.
Винні обов'язково будуть знайдені, для чого у зв'язківців є власна служба безпеки.
Відповідні карти є в кожного сільського голови. Тож будьякі земляні роботи можна проводити тільки після узгодження.
Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
2 фото   
<b>В Житомирі презентували книгу спогадів про В. Кавуна</b><br />5 травня у Житомирській облдержадміністрації відбулася презентація книги спогадів про Василя Кавуна «Живий у пам’яті...
6 фото   
<b>Г.М. Заболотний: нас єднає Бершадська земля</b><br />Голова обласної ради побував із дводенною робочою поїздкою у районі. Приїзд Григорія Михайловича очікувався багатьма...
7 фото   
<b>"Золотий Олімп-2011"</b><br />25 травня в залі засідань агропромислового розвитку проведено районне свято вшанування розуму, інтелекту та знань....
2 фото   
<b>«Проліски надії» – мистецьке свято освітян</b><br />На Вінниччині щороку з успіхом проходить фестиваль вчительської та учнівської народної творчості. Минулої середи в...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Велика Киріївка
Грищенко Марко Матвійович (1904) 1904 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
Проведені заходи сприяли кращій організації праці в сільському господарстві, піднесенню творчої ініціативи трудівників. Колгоспник артілі ім. Ворошилова С. Плахотнюк сконструював ручний підживлювач, який був прийнятий обласною комісією і рекомендований для використання всіма колгоспами. З року в рік зростала врожайність колгоспних ланів, підвищувався добробут трудівників. Збільшувалась... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

ЗВ’ЯЗОК – ЦЕ ЖИТТЯ - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення