Серйозно зайнявшись розведенням цих птахів, люди цілеспрямовано сформували кілька порід: яєчні, м’ясо-яєчні, м’ясні, бійцівські й декоративні. З м’ясними курми пов’язане й таке поняття, як „бройлер”. Саме слово прийшло до нас з Англії й означає „смажений на вогні”. Років з тридцять назад так стали називати курчат, приготовлених на рожні, а сьогодні – м’ясних, що вирощують на спеціалізованих птахофабриках, у т.ч. і на нашому комбінаті.
В усіх розвинених і цивілізованих країнах куряче м’ясо входить до основного раціону харчування. Така любов – виправдана. Адже якісна курятина дуже цінна для збалансованого харчування людини. Вона перевершує м’ясо інших сільськогосподарських тварин за вмістом протеїну й біологічно повноцінних і легко збалансованих білків. М’ясо курчат-бройлерів містить 22,5% білка, у м’ясі ж інших птахів його трохи менше (індичок – 21,2%, качок – 17%, гусаків – 15%). Ще менше білка у так званому „червоному” м’ясі: яловичині – 18,4%, свинині – 13,8%, баранині 14,5%. Але найважливіше те, що саме білок курятини має 92% необхідних для людини амінокислот (у білку свинини, баранини, яловичини – відповідно 88, 73 й 72%).
До того ж, у курятині міститься велика кількість вітаміну В12 і заліза в легкозасвоюваній формі, а за мінімальним вмістом холестерину курячі грудки (так зване „біле м’ясо”) поступаються тільки рибі.
У делікатесних продуктах багато полінасичених жирних кислот, які не лише легше засвоюються, але й сприяють профілактиці ішемії, інсульту, гіпертонії, склерозу, діабету і хворобі опорно-рухового апарату. Вміст заліза і вітаміна В12 має велике значення при профілактиці анемії (малокрів’я) у малюків. Діти, які споживають страви із курячої грудки, краще ростуть, вони активні, веселі, у них швидше проходить процес пізнавання навколишнього світу, менше хворіють.
Узагалі, куряче м’ясо – одне з найлегших для перетравлення. Однак при цьому слід пам’ятати: обов’язковою умовою є якість того продукту, який ми споживаємо!
Продукція торгової марки „Бершадські кури” випускається відповідно до єдиного стандарту якості. Завдяки тому, що до структури підприємства „Птахокомбінат „Бершадський” входить власний комбікормовий завод, на який надходить зерно, вирощене на своїх полях, спеціалісти господарства контролюють якість продукції на всіх стадіях виробництва і переробки м’яса бройлерів (від якості яєць, закладених в інкубатор, до випуску готової продукції і її реалізації).
Основа смакових і якісних характеристик нашого м’яса – використання поживних кормів. На підставі вивчення новітніх світових розробок у галузі птахівництва й власного багаторічного досвіду фахівці господарства розробили унікальну технологію годівлі птиці: щотижня курочки отримують „нове меню”, в основі якого фуражне зерно власного виробництва й вітаміни, що також необхідні маленьким курчатам для їхнього кращого росту й розвитку. Рецептура корму суворо балансується за вмістом жиру, білка, мінералів і вітамінів. До речі, на відміну від американської практики птахівництва, у годівлі птиці не використовуються (!!!) гормони, стимулятори, геномодифіковані продукти й антибіотики.
Кожний кілограм готової продукції „Птахокомбінату „Бершадський” обов’язково проходить ветеринарний, санітарний контроль. Вона обов’язково супроводжується ветеринарним посвідченням і сертифікатом якості. Саме тому продукція нашого підприємства безпечна для широкого кола споживачів, зокрема для людей з проблемами травлення, дітей, вагітних жінок і жінок, що годують грудьми.
Гарантуємо своїм покупцям стабільно високу якість готової продукції.
Тетяна НАТОЛОЧНА,
начальник комерційного відділу
ВАТ „Птахокомбінат „Бершадський”.