Попередження цих захворювань багато в чому залежить від санітарної культури та свідомості людини. Адже для всіх кишкових інфекцій характерним є те, що хвороботворні мікроорганізми потрапляють в організм людини через рот із забрудненою їжею, водою та через брудні руки.
Говорячи про умови, які сприяють занесенню інфекції до організму, не можна забувати про переносників мікробів – мух. Їх тіло і лапки покриті тонкими волосинками, коли вони лазять по смітниках, сідають на нечистоти, до них прилипають часточки бруду, а з ними мікроби. Перелітаючи знадвору до житлових приміщень, комахи сідають на харчові продукти і таким чином заражають їх збудниками хвороб.
Для деяких кишкових інфекцій, насамперед для холери, головним фактором передачі інфекції є забруднена вода.
Основні ознаки захворювання: пронос, підвищена температура, нудота, блювота, болі в животі. При появі перелічених симптомів захворювання потрібно звернутись до лікаря. Не слід займатись самолікуванням.
Щоб уберегтись від кишкових інфекцій необхідно дотримуватись правил особистої гігієни. Вони дуже прості, нагадуємо їх: Правило перше.
Ретельно слідкувати за чистотою рук, мити їх милом перед їжею і після відвідування вбиральні.
Руки треба добре витирати, щоб шкіра не обвітрювалась і на ній не з’являлись тріщини.
Не можна гризти нігті, під котрими збирається багато бруду, бо там можуть бути мікроби.
Не треба брати в рот олівці, ручки та інші предмети і гризти їх; слинити пальці при перегортанні сторінок книг та зошитів – це не тільки негарно, але й небезпечно для здоров’я. Такі шкідливі звички можуть привести до зараження.
Правило друге.
Овочі, ягоди, фрукти вживати після того, як їх промили в проточній воді і ошпарили окропом.
Не треба вживати сирого молока, а також воду з відкритих водоймищ.
Правило третє.
Оберігати від забруднення харчові продукти.
Правило четверте.
Дотримуватись чистоти в квартирі, школі, на робочому місці і, особливо, в місцях загального користування, знищувати мух. Щоб не привертати мух після їжі, забирайте зі столу посуд і зразу його мийте. Крихти та залишки їжі зберіть і викиньте в сміттєве відро, котре потрібно тримати закритим і щодня спорожнювати.
Правило п’яте.
Будь-який розлад шлунку повинен вас насторожити.
Треба думати не лише про себе, а й про близьких, про тих, хто знаходиться з вами поруч і може від вас заразитися.
ПАМ’ЯТАЙТЕ! Лише дотримання вищеперелічених правил вбереже вас і ваших близьких від ризику захворіти кишковими інфекціями.
Вікторія ГИРБА, інфекціоніст