На жаль, за останні вісім років в Україні також зареєстрований цей грип (Херсонщина, Буковина). Небезпека пташиного грипу для людей вважалася рідкісною. Однак із 1997 року зареєстровано понад 100 підтверджених випадків зараження. Воно відбувається в основному при контакті з хворою птицею. Симптоми захворювання у людей майже не відрізняються від звичайного грипу. Правильно приготовлені яйця або харчі з пташиного м’яса не становлять небезпеки для людей.
Враховуючи швидке поширення пташиного грипу та сьогоднішній економічний стан у селах, вказана хвороба може завдати значної шкоди власникам птиці.
Ми мусимо разом із власниками зробити все необхідне для запобігання розповсюдженню цієї інфекції. Передусім треба уважно спостерігати за власним птахопоголів’ям і при появі перших ознак хвороби негайно сповіщати державну ветеринарну службу. Та головне – цих ознак не допускати. Для цього необхідно провести щеплення птиці (кури, голуби, індики, цесарки) проти хвороби Нью-Касла.
Служба розпочала проведення щеплення всієї наявної птиці в районі. Для цього в нас є все необхідне.
Після вакцинування проведемо лабораторно-діагностичні дослідження крові птиці на напругу імунітету.
Необхідно дотримуватися закритого режиму утримання птиці до закінчення весняної міграції пернатих.
Звертаємося з проханням до тих, хто утримує папуг, перепелів, фазанів тощо: тримайти їх під постійним наглядом, адже саме вони стають першими жертвами пташиного грипу.
Державна ветеринарна служба згідно з рішенням над - звичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації виконує спеціальні заходи з метою недопущення інфекції в населені пункти району. Зокрема, проводить постійний моніторинг міграції дикої птиці та визначення зон ризику населених пунктів. В основному це села біля берегів Південного Бугу та великих водоймищ.
Світлана МАНЧЕНКО, в. о. начальника управління Держпродспоживслужби в Бершадському районі.