необхідно уникати стосунків з особами, які мають ознаки захворювання ГРВІ (нежить, чихання, кашель, підвищена температура тіла); зміцнювати імунну систему допоможе повноцінний сон, «здорова» їжа, заняття фізкультурою, перебування на свіжому повітрі.
При перебуванні на вулиці необхідно одягатися відповідно до погодних умов, щоб уникнути як переохолодження, так і перегрівання.
Особливо це стосується дітей, яких деякі батьки люблять одягати понад міру.
Прагніть уникати перевтомлень та стресових ситуацій.
При погіршені самопочуття та проявах хвороби необхідно звернутися за медичною допомогою, а не займатися самолікуванням.
Хворого потрібно помістити в окрему кімнату, де слід проводити вологе прибирання та провітрювання. Після догляду за хворим, після роботи потрібно добре помити руки та обличчя з милом. Батьки не повинні хвору дитину відправляти до дитячого садка чи школи. Це небезпечно не тільки для хворого, який може отримати ускладнення, порушуючи ліжковий режим, але й для інших дітей, які контактують з хворим.
Не потрібно забувати, що немає такого захворювання, як застуда. Різне гостре респіраторне захворювання визнане вірусом, який небезпечний для оточуючих. Хворим потрібно суворо дотримуватись правил при кашлі (зберігати дистанцію, закрити рот при кашлі та чиханні разовими серветками або носовичком). Рішення про застосування противірусних препаратів потрібно приймати за згодою лікарів. В першу чергу, не потрібно займатися самолікуванням. Потрібно звертатися до спеціалістів і в жодному разі не переносити інфекцію на ногах!
Бережіть своє здоров’я, дослуховуйтесь порад лікарів, виконуйте їхні рекомендації, і тоді ніякий грип вам не страшний.
Вікторія ГИРБА, районний інфекціоніст.