На знімку (зліва направо): Наталія Володимирівна Майданевич – завідуюча практикою, Катерина Миколаївна Оніщенко – директор медичного коледжу, Ольга Миколаївна Трачук – завідуюча відділенням
Наші випускники очолюють відділення Бершадської райлікарні: неврологічне – О.В. Гріщенко, лорвідділення – Ю.С. Рудь, відділення реанімації – Г.В. Огер, практичні лікарі О.А. Залевська, С.О. Кольцова та багато інших.
Підготовка медичного працівника ставить за мету не тільки формування системи професійних знань, навичок та вмінь, але й розвиток специфічних рис особистості, які відповідатимуть вимогам майбутньої професійної діяльності медичної сестри, фельдшера чи акушерки.
Завдання викладачів медичного навчального закладу – підтримувати сподівання молоді, зацікавити їх, відкрити перед ними яскраві цікаві сторінки медичної науки і практики, допомогти здолати труднощі навчання і, зрештою, здобути обрану професію з бажанням подальшої роботи в цій сфері. Таке завдання стоїть, в першу чергу, перед викладачами клінічних дисциплін медичного коледжу.
Заступник директора з навчальної роботи М.А .Цимбалюк, голова циклової комісії терапевтичних дисциплін В.Є. Гунько, викладачі – сестринської справи Л.К. Журавленко, інфекційних хвороб Г.О.Постель, сестринської справи Т.Т.Сільчук, хірургії І.І.Нестеренко, акушерства та гінекології В.І. Шевчук, педіатрії Р.М. Рибак, анатомії та фізіології О.В. Бронніков професійно спрямовують, виховують та розвивають цілісну особистість студента, акцентуючи увагу на загальнолюдських гуманістичних цінностях.
Милосердя, любов та співчуття до пацієнта – споконвіку цінувалися понад усі людські якості, не втратили своєї цінності вони і сьогодні, адже торкнутися серцем чужої біди – значить зробити її своєю й обов'язково допомогти.
Велика робота з виховання любові до обраної професії, формування професійних якостей у майбутніх медиків ведеться в процесі професійно-орієнтованих дисциплін. Тому завідуюча практичним навчанням Н.В.Майданевич, завідуюча відділенням О.М.Трачук, психолог А.С. Линок, викладачі – педіатрії Т.М. Попадюк, медичної генетики О.Л. Білозор, хірургії О.В. Комишов, планування сім’ї Л.П.Свінціцький докладають всіх зусиль, щоб саме на заняттях, під час проведення суб’єктивних та об’єктивних обстежень хворих і виконання різноманітних медичних маніпуляцій з догляду та спостереження за пацієнтами в палаті, біля ліжка хворого, на посту медичної сестри, в маніпуляційному кабінеті, на лекціях, ще раз підкреслювалась роль спеціаліста середньої ланки охорони здоров’я у збереженні здоров’я та життя людини.
Оволодіваючи знанням та відпрацьовуючи певні програмні практичні навички, викладачі нашого коледжу вчать милосердю, розумінню, співпереживанню, вмінню виявляти турботу.
Допомагає в професійному становленні майбутніх медиків проведення професійних заходів: «Тижнів знань», конкурсів «Кращий за фахом».
Внесення елементів змагання, створення проблемних ігрових ситуацій, наближених до реального життя, підвищують зацікавленість студентів у повному і глибшому вивченні дисциплін, стимулюють виявляти себе з кращого боку, спрямовують до самоорганізації та самовдосконалення.
На наставників рівняються студенти. Студент першого курсу фельдшерського відділення Олег Ковальчук зайняв 2 місце на обласній олімпіаді по хімії, студентка 4 курсу медсестринського відділення Олеся Савченко – 3 місце на регіональному конкурсі «Кращий за фахом», студентка 1 курсу фельдшерського відділення Юля Чорнобай стала призером обласного конкурсу декламаторів.
Абсолютна більшість студентів з самого початку приходять до медичної професії свідомо, тому навчаються на відмінно. Медицина – це не тільки наука, а й мистецтво. І наразі студенти коледжу оволодівають ними. У майбутніх медиків попереду немало відкриттів та лиш одне незмінне – любов до пацієнта. Хочеться вірити, що цьому принципу вони залишаться вірними впродовж всього життя.
Напередодні свята хочеться відзначити кращих студентів: Катерину Риженко, Наталію Гудзь, Яну Тюхтій, Олега Ковальчука, Юлю Чорнобай, Тетяну Кондратюк, Оксану Колібабчук, Світлану Швець, Мирославу Науменко, Світлану Звіренко, Євгенія Жупанова, Юлю Квашу, Юлю Полушену, Наталю Василишину, Анастасію Войт, Ірину Головатюк, Юлю Щербу, Наталю Панченко, Наталю Копестеринську, Мирослава Куркина, Оксану Кириценко, Наталю Шуляр, Олесю Савченко, Тетяну Гулько.
Майбутні медики мають бути високоосвіченими, всебічно розвиненими людьми.
Тому всі працівники коледжу, викладачі зальноосвітніх дисциплін, працівники бібліотеки, бухгалтерії, лаборанти, працівники гуртожитку та техпрацівники злагоджено працюють для досягнення цієї високої мети.
Хвала і шана тим, хто невтомно сіє добро на ниві освіти й збирає вагомі грона вдячності, щирої поваги від молоді та нації.
Висловлюю найтепліші слова вдячності представникам найгуманнішої і найпочеснішої професії. Бажаю міцного здоров’я і благополуччя вам, вашим рідним та близьким. Нехай збудуться ваші кращі задуми і буде щасливою доля!
Катерина ОНІЩЕНКО, директор Бершадського медичного коледжу.