Аналіз оперативної інформації про надзвичайні події та нещасні випадки з людьми на водних об’єктах Вінниччини свідчить про значне їх збільшення у літній період поточного року. Так, за станом на 18 червня 2010 р. чисельність загиблих на воді в області вже склала 40 осіб, з них 5 дітей. Причому, в першій половині червня 23 особи, в т.ч. 4 дітей. Серед цих загиблих – і одна дитина з нашого району Для прикладу – всього за минулий рік в області потонуло 85 людей, з них 10 дітей.
Якщо звернутися до статистики даного виду трагедій за останні десять років, то в цьому році область має найбільшу кількість утоплеників на даний період року, за винятком 2000-го. А по рівню загиблих дітей, то аналогів в минулі роки не було.
Згідно з офіційними даними, в період з 8 по 10 червня втопилося 8 чоловік в шести районах, з 12 по 14 червня потонуло 8 чоловік у 8 районах, з них двоє дітей, в т.ч. і з нашого району. В цілому за 5 днів потонуло 16 чоловік.
Основними причинами загибелі людей в місцях масового відпочинку на воді є: недотримання населенням правил поведінки на воді, невпорядкованість місць масового відпочинку людей на воді, недостатній рівень інформаційно-профілактичної роботи серед населення, невиконання органами місцевого самоврядування, керівниками підприємств, організацій і установ на місцях рекомендованих організаційних і практичних заходів з упорядкування та функціонування місць масового відпочинку населення на воді, відсутність комунальних аварійно-рятувальних служб на місцях в зв’язку з недостатністю їх фінансування та відсутності матеріально-технічного забезпечення.
Кожен рік проводимо певну організаційну та практичну роботу щодо попередження даного виду трагедій. Однак життя показує, що робимо це ми в нинішніх умовах недостатньо. Наприклад, щорічно звітуємо про те, що офіційно визначених пляжів у нас немає. І це дійсно так, тому що до цього поняття ставляться високі вимоги.
Значимість безпеки відпочинку на воді зростає відповідно до зростання температурного стовпчика. На це нас націлюють рішення обласної КТЕБ та НС №12 від 25 травня, а також лист губернатора з цього питання від 15 червня 2010 року.
В п’ятницю 18 червня в районі було проведено засідання КТЕБ та НС, де розглядались питання невідкладних заходів з попередження нещасних випадків, пов’язаних з загибеллю людей на водних об’єктах. Прийнято до виконання «План першочергових заходів, направлених на підвищення рівня безпеки і охорони життя людей на водних об’єктах району». В засіданні брав участь голова райдержадміністрації та сільські голови сіл, які розташовані по берегах річки
Південний Буг. З сільськими головами решти сіл це питання буде продубльовано на найближчому семінарі. У вказаному плані по пунктах розписано все, що потрібно робити, і встановлено контрольні терміни виконання.
Відділом з питань надзвичайних ситуацій підготовлено в електронному варіанті блок керівних документів та пам’ятки населенню «Будьте обережні на воді». До проведення інформаційно-профілактичної роботи серед населення з цього питання необхідно також залучити вчительські та батьківські колективи, а у практичній роботі, перш за все, органи місцевого самоврядування, а також заклади медицини, міліцію, рятувальників та інші можливості.
Борис ОБУХОВСЬКИЙ, начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації.