Категорично забороняється в період збирання зернових спалювати післяжнивні залишки, стерню та розводити багаття на полях
В ряді господарств торік мали місце порушення правил пожежної безпеки на хлібних масивах, про що свідчать випадки в окремих господарствах виникнення загорань сільськогосподарської техніки, а інколи і через безвідповідальність керівників щодо усунення недоліків в протипожежному захисті на ланах, зернотоках.
При більш серйозному ставленні до пожежної безпеки лиху можна запобігти. Слід провести перевірку технічного стану та протипожежного забезпечення зернових комбайнів, тракторів, автомобілів, які будуть зайняті на збиранні та перевезенні хліба. Всю техніку необхідно забезпечити іскрогасниками на вихлопних трубах, заземлюючими пристроями та первинними засобами пожежогасіння.
На засіданнях правлінь сільгосппідприємств, сільвиконкомів, нарадах слід обговорити питання збереження врожаю від пожеж, з врахуванням недоліків минулого року, та затвердити плани робіт на цей період. Головним агрономам необхідно розробити комплекс протипожежних заходів та скласти схеми захисту полів, де передбачити розділення великих хлібних масивів на ділянки площею по 50 га, відмежувати їх проораними смугами, вказати місця розташування скирт, плугів, тракторних причіпних бочок з водою, місць закриття тимчасових стежок і польових доріг.
Такі схеми та плани повинні бути вивішені в диспетчерських сільських господарств.
Сільськогосподарська техніка повинна бути укомплектована всіма необхідними первинними засобами пожежогасіння.
Бригадирам тракторних бригад, завідуючим складами зерна, паливно-мастильних матеріалів, зернотоків, автогаражів, відповідальним за скиртування кормів необхідно вжити заходів по усуненню недоліків, що можуть призвести до пожежі, які вказані в приписах та порадах державного пожежного нагляду. Заправку сільськогосподарської техніки проводити на відстані не менше 30 метрів від хлібних масивів.
Категорично забороняється в період збирання зернових спалювати післяжнивні залишки, стерню та розводити багаття на полях.
Придбати вогнегасники сучасного виробництва для укомплектування сільськогосподарської техніки, також провести технічне обслуговування вогнегасників можна в м. Вінниці, вул. Генерала Арабея, 7, «Спеціальне РБУ протипожежних робіт», а також в ТОВ «Тріада», м. Вінниця, вул.
Р.Скалецького, 38, офіс 120.
Ірина СНІЦАР, інспектор СНПД Бершадського РВ ГУМНС України у Вінницькій області, лейтенант служби цивільного захисту.