На знімку: працівники державної служби з надзвичайних ситуацій разом із дільничною медсестрою під час відпрацювання Бирлівки вітають жительку села з днем народження. Олександр ГОНЧАРУК, начальник Бершадського районного сектору, підполковник служби ЦЗ
Тому й ставлення до закликів оперативно-рятувальної служби бути обережними в поводженні з вогнем інколи зневажливе. Помилкова впевненість в особистій безпеці присипляє пильність, а відтак ігноруються елементарні правила пожежної безпеки.
За 2013 рік у Бершадському районі вже сталося 47 пожеж, матеріальні збитки від яких становлять близько 1364900 гривень. Найбільше пожеж трапилось на територіях Баланівської, Бирлівської та П’ятківської сільських рад.
Найчастіше пожежі виникають: – через необережне поводження з вогнем (21); – коротке замикання електромережі та електроприладів (10); – несправність пічного опалення (6); – дитячі пустощі з вогнем (5); – паління в ліжку (2); – внаслідок розряду блискавки (2); – 1 підпал.
І все ж найжахливішим є те, що при пожежах гинуть люди.
Так, 11.10.2013 року виникла пожежа в житловому будинку у Війтівці. При виїзді на місце пожежі виявлено тіло громадянина 1973 р.н. Причиною стало необережне поводження з вогнем під час паління в нетверезому стані.
З метою попередження виникнення пожеж та надзвичайних ситуацій, відділенням організації запобігання над - звичайним ситуаціям та заходів цивільного захисту Бершадського районного сектору, та фахівцем відділу технічних випробувань дослідновипробувальної лабораторії Управління ДСНС України у Вінницькій області, майором служби цивільного захисту П.А. Кушніром, а такаж особовим складом ДПРЧ-16 м. Бершаді разом із депутатами сільвиконкомів та активами сіл 14-16 жовтня 2013 року були проведені перевірки протипожежного захисту житлових будинків громадян, які розташовані на територіях Баланівської, Бирлівської та П'ятківської сільських рад.
У ході перевірок проведено навчання дорослого населення з правил пожежної безпеки в побуті і громадських місцях під розпис, а також проведена профілактична робота по недопущенню пожеж у помешканнях, в яких проживають одинокі люди похилого віку, багатодітні сім'ї та особи, які зловживають спирт ними напоями.
Найчастіше жертвами вогню стають особи похилого віку, які на сьогодні залишилися сам на сам зі своїми проблемами і вже не розраховують на допомогу. Аналогічних випадків багато. Але пожежі можна запобігти, треба раз і назавжди запам’ятати: сірники не іграшка для дітей, їх треба ховати, а працівники крамниць не повинні продавати неповнолітнім сірники та цигарки. Не можна кидати недопалків та сірників, не переконавшись, що вони остаточно погасли. Забороняється користуватись відкритим вогнем для присвічення на горищах, у хлівах, залишати без нагляду печі, плити. Не вішайте ковдр, не ставте ліжок та інших речей ближче одного метра від печей, які опалюються. Окремі громадяни на горищах зберігають грубі корми – це небезпечно. Не складайте сіно та інші грубі корми ближче 10 метрів від своїх та сусідніх будівель.
Пам’ятайте: найменша необережність з вогнем може призвести до важких наслідків!