Fridge magnet wooden gears

Конституція - основа правової системи України

  • Подобається1Не подобається
  • 2 Липня 2010 р

28 червня минуло 14 років з дня прийняття Основного Закону нашої держави – Конституції. Це була перша Конституція незалежної України. Прийняття Конституції стало важливим кроком в забезпеченні прав людини і громадянина. Крім цього, це сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

Тоді, в далекому 1996 році, робота над Основним Законом України йшла досить напружено.
Опрацювання проекту вела робоча група Конституційної комісії, що складалася з досвідчених юристів-науковців.
Водночас було проведено наукові експертизи проекту українськими та зарубіжними науковцями та юридичними установами, в тому числі Венеціанською комісією Ради Європи «Демократія через право», Всесвітнім конгресом українських юристів, результати роботи яких були враховані в остаточному варіанті Конституції.
Після обговорення проекту Основного Закону у постійних комісіях, а також на пленарних засіданнях, до проекту було внесено чимало змін: вже на першому етапі обговорення депутати відкинули положення про двопалатну структуру Верховної Ради та її перейменування в Народні Збори.
Долаючи величезні труднощі, Конституційна комісія на чолі з нині покійним Михайлом Сиротою стаття за статтею, положення за положенням узгоджувала думки різних фракцій політичних партій, напрямків та течій.
Заключне засідання Верховної Ради 27-28 червня 1996 року, що тривало цілу добу, засвідчило політичну зрілість, готовність депутатів піти на компроміс заради інтересів України. Воно завершилося затвердженням Основного Закону нашої держави конституційною більшістю голосів.
Конституція – це найвища цінність будь-якої держави.
Тільки ставши рабом закону, людина зможе по-справжньому відчути себе вільною.
Конституція України являє собою сукупність фундаментальних, юридично незаперечних норм, які поширюються на всі без винятку сфери суспільства. Стаття 1 Основного Закону нашої країни проголошує, що Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною і правовою державою.
Демократичний характер української держави означає, що вона має на меті створення сприятливих умов для забезпечення участі громадян в управлінні державними справами.
Характеризуючи державу як соціальну, Конституція передбачає орієнтацію на здійснення ефективної політики, головною ознакою чого є забезпечення прав людини, формування доступних для різних верств систем освіти, охорони здоров’я і соціального захисту, підтримки малозабезпечених прошарків.
На жаль, останніми роками ці конституційні приписи так і залишались лише приписами. Попередня влада не поспішала втілювати їх в життя, дбаючи тільки про власні, егоїстичні інтереси.
Сьогодні українське суспільство потребує відродження почуття справедливості. Правоохоронні органи та чиновники повинні, нарешті, запрацювати для народу. Час закінчити знущання над людьми. Влада має задуматись над тим, що подальше ігнорування основних прав і свобод громадян призведе до загибелі України як держави. Тому першочерговим завданням Президента України є повернення довіри людей до влади. А це можливо лише при чесному виконанні можновладцями їх обов’язків.
Зараз Україна має реальний шанс, щоб Конституція стала дієвою та ефективною. Все залежить від волі Президента. Зважаючи на прагматизм та принциповість глави української держави, можна зробити висновок, що Основний Закон буде існувати не лише на папері. Президент України дійсно зацікавлений у формуванні цивілізованих, демократичних відносин між владою та суспільством.
Президент розуміє, що без слідування усім приписам Конституції неможливо створити правову державу в Україні. Тому саме зараз гарант Конституції має ви явити всю свою політичну волю і вгамувати амбіції чиновників. Без цього не варто говорити про Конституцію як основу правової системи України.
Олександр БУРИЙ.


Дивіться також в розділі  Цікаво
» 17.06.2018 Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина, що схожа на коноплю, за розміром і формою нагадує полин гіркий (звідки і назва – полинолиста). За сприятливих умов стебло рослини досягає висоти 22,5 метра, а коріння заглиблюється до 4 м. Стебло і...
» 02.04.2018 Сьогодні розповім про тополю. Відомо близько 150 видів тополь. Із них в Україні – 11. Найпоширеніші в нас – тополя тремтяча або осика, чорна або осокір, пірамідальна або колоновидна. Цю тополю ще називають італійською. Виростає у висоту до 40 метрів.
» 01.04.2018 Подорожчання передплати на друковані періодичні видання з 1 липня цього року, схоже, все-таки відбудеться. Національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта» (читай – монополіст у сфері організації передплати на газети і журнали) підвищує розцінки...
» 01.04.2018 на ринку та в магазинах м. Бершаді станом на 27 березня 2018 р. (грн. за кг, літр)
» 01.04.2018 Царський посуд і ціпок від письменника
» 01.04.2018 Як Василь Гордійович вибився у люди
» 16.03.2018 Кількість населення у районах і містах області
» 03.03.2018 Лелека щастя принесе
» 12.02.2018 Водії! готуйте кошти на нові аптечки
» 29.01.2018 Замітки з історії Бершаді
Всі статті розділу Цікаво »
Цікаві фото
26 фото   
<b>ТЕОФИЛІВКА</b><br />
84 фото   
<b>День перемоги у Бершаді</b><br />За багаторічною традицією, вранці 9 травня колони ветеранів, представників трудових колективів підприємств,...
15 фото   
<b>ВІЙТІВКА</b><br />Війтівко, Війтівко, Досвітняя зірко. Дягла ти на місто Вишивачок намиста. Війтівко, Війтівко, Подільська...
7 фото   
<b>Відзначення дня незалежності в Бершаді</b><br />День незалежності&hellip; З кожним роком його відзначення набуває все глибшого змісту і щоразу супроводжується новими...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Громлюк Спиридон Тодосійович (1918) 1918 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 28.09.44. Похов. м. Орадя-Маре, Румунія.

З історії Бершаді
Колишнє містечко, в якому переважали дрібні ремісники і селяни, пригноблені нужденністю й позбавлені людських прав, перетворилося в сучасне соціалістичне місто з суцільною письменністю. Про здоров'я трудящих піклуються понад 50 лікарів, які працюють у 2 лікарнях, а також медпрацівники інших медичних закладів. Діти шкільного віку навчаються в 2 середніх школах, восьмирічці та в школі-інтернаті.... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Конституція - основа правової системи України - Все цікаве про Бершадь і не тільки - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники