Скоріш за все, ніхто не замислюється про втрати, яких зазнає лісогосподарське підприємство (ціна одного виїзду пожежної ланки на гасіння – приблизно 2,5 тисячі гривень, а ціна загибелі 1 га лісових культур – приблизно 10 тис. грн.). Внаслідок загибелі лісу втрачаються сотні тисяч гривень.
З настанням весни населення все частіше віддає перевагу відпочинку в лісі. Тому лісівники звертаються до громадян із проханням суворо дотримуватися правил безпечного перебування в лісових масивах, щоб відпочинок не перетворився на біду.
Лісова охорона просить не смітити у лісі, прибирати за собою, не ламати і не псувати альтанки та все, що розміщене у місцях відпочинку, аби воно служило й іншим відпочиваючим. Не потрібно палити багаття в лісі у пожежонебезпечний період.
Правилами пожежної безпеки в лісах України в цей період, починаючи від зникнення снігу до настання дощової погоди або утворення нового снігового покриву, забороняється розкладати багаття в лісонасадженнях. Адже це може викликати пожежу. Цього не можна робити в будь-яку пору року під кронами дерев, біля пеньків.
В інших місцях розведення вогнищ допускається лише при крайній необхідності – на майданчиках, де спершу необхідно зняти дернину-траву разом із верхнім шаром ґрунту. Коли мине потреба в багатті, його необхідно засипати землею або залити водою і покласти на місце дернину. У лісі забороняється кидати незагашені сірники та недопалки, застосовувати під час полювання пижі з матеріалів, що легко займаються або тліють.
Незайвим буде нагадати, що за порушення вимог пожежної безпеки в лісах передбачена відповідальність у вигляді штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а це від 17 грн. до 51 грн., а також враховується розмір заподіяної лісові шкоди.
Відповідно до положень Закону України «Про пожежну безпеку», правила пожежної безпеки в лісах України є обов’язковими для виконання всіма громадянами, які з будь-яких причин перебувають у лісі.
Іван КРАВЧУК, інженер охорони і захисту лісу ДП «Бершадський лісгосп».