У нашому районі офіційно перебувають понад сто мешканців з Криму та східних областей України, які вимушено покинули свої домівки.
Громадяни, що змушені бути мігрантами у власній країні, поруч із підтримкою державних служб отримують допомогу і піклування від громадських організацій, волонтерів та небайдужих людей. Детальніше про це інформували заступник начальника управління праці та соціального захисту населення РДА Валентин Кушпела, а також відповідальні особи за окремими напрямками. Більшість вимушених переселенців прибули в район до родичів, але є й такі, у кого тут нема рідних.
Практично всі проблемні питання вирішуються оперативно. Наразі найбільш актуальні – відновлення отримання пенсій, працевлаштування.
Працівники Пенсійного фонду оформляють електронні запити, щодня відстежують ситуацію, і вже 70% звернень стосовно виплати пенсій задоволено. Громадянам, які звернулися до районного центру зайнятості з приводу працевлаштування, надано відповідні консультації, їм сприяють у пошуках роботи.
Цим людям надається необхідна медична допомога в закладах охорони здоров’я, безоплатна правова допомога при розв’язанні проблем, пов’язаних з їхнім соціальним захистом, надається допомога у продовженні навчання та здобутті освіти, створенні належних умов для тимчасового проживання. Спільно з районною організацією Товариства Червоного Хреста організовано роботу по збору речей та коштів для них.
Підбиваючи підсумки засідання, Володимир Ольшевський окреслив основні завдання, серед яких – створення детального банку інформації щодо адаптації вимушених переселенців, додаткове обстеження умов їх проживання і підготовка пропозицій щодо забезпечення тимчасовим житлом, проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи тощо.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.