Біля заводу зібралося близько півсотні громадян (на знімку). Деякі з них тримали в руках плакати. Надписи на них свідчили про те, що люди хочуть працювати й просять повернути їм робочі місця, захистити підприємство, не дати його знищити.
Голова райдержадміністрації Михайло Бурлака, який прибув на цю зустріч із головою районної ради Миколою Грабчаком та головою координаційної ради голів профспілкових комітетів району, головою райкому профспілки працівників АПК Яковом Черватюком, пояснив позицію влади, яка зацікавлена в тому, щоб завод працював, а люди мали роботу. При цьому він наголосив, що ніколи нічого не руйнував, навпаки – докладав зусиль до розвитку тієї чи іншої галузі, територіальних громад.
Учасників мітингу цікавило, чому завод не працює?
Вони висловлювали побоювання: чи не розпродуються техніка та обладнання, чи не готують завод до того, щоб порізати на металобрухт?
Директор ТОВ «Красносільський цукровий завод» Віктор Скуз інформував: завод законсервовано, техніку та обладнання збережено. Нині ж склалася така ситуація, що ціна на цукор невигідна. На роботу підприємства впливає і те, що в останні роки цукрові буряки вирощуються на значно менших площах, ніж колись.
– Коли працював завод, – зазначив у своєму виступі Красносільський сільський голова Іван Пустовіт, – було вигідно всім: і людям, які мали роботу, і сільському бюджету, левова частка надходжень до якого забезпечувалася завдяки цьому підприємству. Тож ніхто не ставить за мету знищити завод. Спільно будемо вирішувати усі питання.
У свою чергу голова райдержадміністрації Михайло Бурлака запевнив: у межах своїх повноважень будемо робити все для того, щоб цей завод залишався заводом для переробки цукрової сировини, виробляв цукор.
Тим не менше учасники мітингу передали йому звернення з вимогою негайно вжити заходи для припинення розпродажу майна Красносільського цукрового заводу, вжити заходи, якими унеможливити його знищення. Вони вимагають негайно приступити до перемовин з новими власниками заводу щодо відновлення його роботи, а в разі відмови нових власників цукрозаводу відновити його роботу негайно піднімати питання перед Вінницькою ОДА, Кабінетом Міністрів України, Президентом України щодо повернення Красносільського цукрового заводу в державну власність. Громадяни також хочуть, щоб щомісяця повідомляли ініціативну групу про виконання їхніх вимог.
Після цього представники ініціативної групи разом із сільським головою Іваном Пустовітом побували на території, в приміщеннях заводу, переконалися в тому, що техніка і обладнання на місці, й поінформували про це людей.
Учасники мітингу переконані: мають бути спільні зусилля влади і власників, щоб наступного року завод запрацював.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.