Fridge magnet wooden gears

Чи завжди винні енергетики?

  • Подобається0Не подобається
  • 4 Жовтня 2013, 15:30

З покращенням рівня життя значно збільшилося споживання електроенергії. На жаль, можна навести цілий перелік нарікань на роботу окремих представників колективу Бершадських електричних мереж. Відповісти на деякі питання читачів ми попросили директора СО «Бершадські ЕМ» В.Т. ВЛАСЮКА. Інтерв’ю з ним і пропонуємо увазі читачів.

– Василю Трохимовичу, всім зрозуміло, що застарілі лінії електропостачання давно потребують капітального ремонту, а то і повної заміни. Чи не надто повільними темпами це робиться, якщо здійснено це поки що тільки у Серединці, Усті, Луговій і частково у Бирлівці?

– Реконструкція ліній електропостачання є основною нашою проблемою, вирішити яку можливо тільки при наявності коштів. При формуванні бюджетів ПАТ «Вінницяобленерго» ми подаємо свої пропозиції, і від того є віддача. Якщо у такий бюджет на цей рік було включено тільки 7 наших об'єктів, то на наступний їх заплановано 34. Але це пояснюється ще і тим, що з 1 січня ПАТ «Вінницяобленерго» переходить на застосування системи стимулюючого регулювання.

Нововведення повинно стимулювати суб'єкти природних монополій до підвищення якості товарів (послуг) і ефективності сфери діяльності із скороченням непродуктивних витрат. Вигода споживачам електроенергії від цього у підвищенні якості і надійності електропостачання, зниженні темпів зростання тарифів на електричну енергію.

Щоб виконати цьогорічну програму капітальних ремонтів ліній електропостачання, належить зробити це ще у райцентрі по вулицях Набережній, Трудовій, провулку Пролетарському і підстанції біля магазину «ГусиЛебеді», де повністю буде замінено все на нове. Роботи розпочнуться у жовтні і виконати їх планується за лічені дні. Такий ремонт проводився і на лінії 10 кіловольт у Шляховій, на фініші роботи на лінії 0,4 кіловольта у Бершаді. Чимало робилося і на замовлення споживачів. У масштабах району, звичайно, цього замало, але головним є те, що такі роботи все-таки ведуться. Споживачі електроенергії повинні розуміти, що навіть при зразковому фінансуванні одномоментно все капітально відремонтувати неможливо, для цього потрібний час.

– Роками ведеться мова про відкритий доступ до трансформаторних підстанцій, що недопустимо. Як вирішується ця проблема?

– Вона на особливому контролі, але замки зривають, хоч самовільно втручатися у їхню роботу ніхто не має права. І не наша у тому вина. Щоправда, надзвичайно болючою проблемою тепер є те, що у багатьох селах навіть електромонтера, до якого можна було б звернутися, нема. Колись населення виручали ті, які працювали у колгоспах. Навіть, якщо у селі є електромонтер, то він не має права доступу до трансформаторної підстанції.

Виділення коштів на утримання такого спеціаліста на законних підставах давно вже повинно стати справою сільських рад. У зовнішні ж електромережі маємо право втручатися тільки ми.

– Іноді можна чути нарікання на роботу ваших аварійних бригад. Наскільки вони справедливі і до кого звернутися якійсь бабусі у віддаленому селі, якщо у неї щось трапилося з електропостачанням?

– Аварійні бригади, які працюють цілодобово, без вихідних, у нас є. Ні для кого не є таємницею і номери двох телефонів, за якими слід телефонувати на випадок надзвичайних ситуацій. Нарікання, що зателефонувати на номер 2-45-87 буває не так просто, пояснюється тим, що у випадках аварій на нього телефонують усі і тим самим самі собі створюють проблему із зв'язком. Щодо мобільного зв'язку, то використовуємо його тільки для оперативних переговорів.

Ще варто знати: кожна розмова з диспетчером ЕМ записується, і записи серйозно контролюються. Некоректні висловлювання – як з боку населення, так і диспетчера – поза увагою не залишають - ся. Дзвінки приймаються цілодобово і без вихідних.

А ще споживачі електро - енергії мають знати, що за внутрішні електролінії ми не відповідаємо, і вирішення цієї проблеми поки що відкрите. Зважаючи на це, наші електромонтери під час виїздів, якщо є на те час, попутньо змушені вирішувати і їх проблеми. Спеціально ж виїжджати, щоб замінити у когось вимикач чи розетку, ми не в змозі – це задорого. Через це і виникають іноді нарікання на нашу роботу.

– З настанням холодів щороку порушується проблема переведення на електроопалення багатоповерхівок, які опалювалися від спиртзаводу. У чому складність з її вирішенням?

– Чимало-хто вимушено перейшов у них на таке опалення вже давно, причому на законних підставах. Але більшість змушена була робити це самовільно. По закону ми повинні були обмежити величину споживання електро - енергії у цих будинках, встановивши автомати, які б припиняли її подачу при переванта - женні мереж. Але ніхто не захотів брати на себе такий гріх, щоб люди мерзли. Тому виникла ще одна проблема – перевантаження мережі призвело до загоряння кабелів тощо. Все, що залежало від нас, ми зробили, а от потужнішого трансформатора поставити не можемо, про що повідомили й органи місцевого самоврядування, і область.

А щодо електроопалення взагалі, то ажіотаж на це із збільшенням тарифів за спожиту електроенергію та із впровадженням лімітів на неї спав. До того ж масово електроопалення не практикується ніде в світі. Для чого нафту чи газ переробляти на електричний струм, щоб потім знову переробити його на тепло? До того ж, електро - енергія не може бути дешевою. Та ще й резерви потужностей у районі вже вичерпано, тому не маємо права видавати дозволи на збільшення цих потужностей при монтажах електроопалення.

А щоб вирішити проблему, коштами від реалізації електроенергії вже не обійтися: для цього необхідні серйозні державні програми та інвестиції.

– Не секрет, що населення чимало нарікає на роботу контролерів ЕМ, невідповідність зроблених ними записів у квитанціях на розрахунки за електроенергію. Люди взагалі не розуміють, для чого ці контролери. Чи є перспектива повернення до розрахункових книжок, як це було колись?

– Ми живемо у комп’ютеризованому світі, і для ефективнішої роботи ЕМ компанією створено білінгову систему обліку спожитої електроенергії. Це означає, що робиться все автоматизовано, завдяки чому завжди можна здійснити аналіз її споживання у реальному часі. До того ж, із введенням лімітування споживачі взим - ку, коли її використовується багато, можуть хитрувати, сплачуючи тільки за ту її кількість, яка лімітується за нижчими тарифами. Зимову ж її витрату вище ліміту споживач міг би дописувати влітку, коли використовується її менше і сплачував би за неї знову ж таки за дешевшими тарифами.

Крім того, контролер перевіряє наявність пломб. Або ж буває: лічильник зупиниться, а споживач про це не заявляє, бо йому вигідно.

Щодо нарікань на роботу деяких контролерів, то ця проблема існує. І тільки тому, що через плинність кадрів ми змушені брати на роботу людей без спеціальної підготовки. Таких іноді доводиться навчати елементарному – роботі з людьми.

– Непорозуміння іноді виникають навколо проблеми тарифів за спожиту електроенергію. Чому?

– Це так, і тільки через те, що на сьогодні їх вже, якщо все врахувати, близько трьох десятків. Мотивація при цьому така: хто більше споживає електроенергії, той більше повинен за неї платити.

Певна несправедливість при цьому, звичайно, є. У нашому районі споживається її чимало через те, що у багатьох селах немає природного газу. Але питання тарифів за спожиту електроенергію вже не до нас, а до держави.

Певні соціальні зобов'язання перед окремими категоріями населення у неї є, а грошей, щоб їх виконати, нема, от і надають їх послугами у вигляді пільг. Звідсіля і плутанина. Буває, показники спожитої електроенергії у родичів чи сусідів однакові, а плата за неї різна. Спробуй довести, особливо людям похилого віку, чому це так.

– Чому настільки подорожчала плата за вводи на нові об’єкти. Іноді прибудова у якійсь із шкіл може бути дешевшою від трифазного вводу.

– З січня цього року введено в дію правила під'єднання електроустановок споживачів до електромереж. Визначена і методика плати за це – за кожний кіловат, який споживач хоче замовити, щоб її використовувати. При стандартному під'єднанні – це до 300 метрів до точки під’єднання, при однофазному вводі – плата у межах 900 гривень за кожну кіловат-годину, трифазному – 1500, а у Бершаді – ще дорожче. Щодо кількості кіловат, то визначається це згідно з проектно-кошторисною документацією, тобто потужність встановлює проектант.
В інших випадках відповідальність на споживачеві: збільшиться потужність – знову змушений буде робити документацію на новий ввід і платити за все.

А підвищено плату для того, щоб частину цих коштів використовувати на реконструкцію ліній електропередач. Ці кошти, як і кошти за спожиту електроенергію, навіть не йдуть на рахунки ЕМ, а одразу ж – ПАТ «Вінницяобленерго».

Розмову вів Павло КУШПЕЛА.

ЧИ ЗАВЖДИ ВИННІ ЕНЕРГЕТИКИ?

В.Т. Власюк пояснив і те, чому на окремих ділянках електропостачання низька напруга. Якби енергетики наперед знали, скільки споживачів буде на тій чи іншій вулиці, та скільки вони її використають, під них і будували б лінії електропостачання. На ділі доводиться це робити ніби навздогін за ними, навіть на новобудовах. От і доводиться часто переробляти свою роботу.

Або хто не розуміє, якої шкоди завдає гілля дерев у електролініях? У нормативних документах сказано, що відстежувати, щоб нічого подібного не було, повинно населення.  Насправді ж, щоб забезпечити безперебійне електропостачання, займатися цим змушені енергетики.

Та і взагалі споживачі мають знати, що на обслуговуванні у СО «Бершадські ЕМ» близько 1,5 тисячі кілометрів повітряних ліній електропередач 10 і 0,4 кВ, є кабельні лінії, півтисячі трансформаторних підстанцій. Район споживає у теплу пору року приблизно 8 мільйонів кВт/год. електроенергії щомісяця, а взимку – у два рази більше. А у колективі, якщо рахувати всіх, тільки 143 працівники, які намагаються з усім справитися. Тому якщо і виникають іноді якісь недоречності, споживач повинен розуміти і проблеми енергетиків, як вони розуміють їхні. Не завжди й у всьому їхня вина.


Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Бронзові призери чемпіонату</b><br />Протягом п’яти днів проходили у Ковелі Волинської області чемпіонат України серед підлітків 1997-1998 років...
2 фото   
<b>«Проліски надії» – мистецьке свято освітян</b><br />На Вінниччині щороку з успіхом проходить фестиваль вчительської та учнівської народної творчості. Минулої середи в...
2 фото   
<b>Нарада з питань газифікації району</b><br />Голова районної державної адміністрації Олександр Снігур 28 серпня 2012 року провів чергову робочу нараду щодо...
73 фото   
<b>Всі учасники</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Кошаринці
Каритник Пилип Олексійович (1910) 1910 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 07.02.45. Похов. с. Кишкунлацхаза, Угорщина.

З історії Бершаді
Колишнє містечко, в якому переважали дрібні ремісники і селяни, пригноблені нужденністю й позбавлені людських прав, перетворилося в сучасне соціалістичне місто з суцільною письменністю. Про здоров'я трудящих піклуються понад 50 лікарів, які працюють у 2 лікарнях, а також медпрацівники інших медичних закладів. Діти шкільного віку навчаються в 2 середніх школах, восьмирічці та в школі-інтернаті.... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Чи завжди винні енергетики? - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення