То був найкращий час розквіту кіно, адже вітчизняна кінематографія представляла собою цілісну систему з відпрацьованим механізмом взаємодії структурних ланок – кіновиробництва, кінопрокату, кінопоказу, кінонауки та кіноосвіти. 3а кількістю кінозалів (кінотеатрів, кіноустановок при будинках культури), за показниками відвідування фільмів глядачами (до 30 відвідувань на одного жителя в рік) країна займала провідне місце в світі. Це дозволяло галузі бути у фінансовому стані самодостатньою (прибутки кінотеатрів у містах перекривали збитки сільської мережі).
7 листопада 1965 року у м. Бершаді було відкрито красень - кінотеатр «Космос». В ті роки - це був кінотеатр нового типу, оснащений найновішим кінообладнанням на той час. До цього, подібного класу кінотеатри будували лише в обласних центрах, або великих містах. Всі ці роки кінотеатр вірно служить жителям нашого міста і декілька поколінь глядачів не уявляють свого відпочинку без нього. На його екрані (до речі, одному з найбільших в нашій країні) демонструвалися і демонструються найкращі кінофільми вітчизняного і світового кінематографа.
Економічні негаразди, зменшення фінансування, прокатна криза позначилася на якості і кількості кінопоказу. З розвитком телебачення, відеоринку частина глядачів перестала відвідувати кіно. Не обминали кінотеатр і природні стихії. Декілька років назад сильним шквальним вітром було зрізано дах і атмосферними водами завдано великої шкоди інтер’єру.
А що ми маємо тепер? Як не «труну з «Космосу», то ярмарку – продаж, організатори якої густенько запльовують насінням та сміттям орендовану залу. Але вони ж платять гроші! Тут уже не до мистецтва та культури! Хоча в малому залі все – таки фільми демонструються.
Та сьогодні кінотеатри можуть отримати «друге життя» (як це вже відбувається у великих містах), завдяки державній підтримці та переходу у новий сучасний формат. Кіномережа потребує модернізації, в тому числі переводу частини установок на цифровий відеопоказ, який має ряд переваг перед традиційним плівковим.
Тоді люди приходитимуть сюди не тільки подивитися широкоформатний, кольоровий фільм, чи фільм у 3D, 5D і т.д., а й поспілкуватися, познайомитися, тобто, це є своєрідний вихід у світ.