Тут завжди працюють люди непересічні, небайдужі, готові до самопожертви. Завідує кабінетом лікар-фтизіатр Валентина Тимофіївна Кесель, з багатим досвідом роботи саме у фтизіатрії. Вона стала родинним лікарем для багатьох хворих на туберкульоз, вникаючи у їхні проблеми і не тільки медичні, але й економічні та соціальні. Головна мета роботи кабінету – це профілактика та виявлення захворювання на ранніх стадіях. А ця робота потребує величезних фізичних і моральних зусиль.
Кабінет працює за принципом відкритих дверей, будьхто може прийти і обстежитись, якщо є певні сумніви щодо здоров’я. Тут працюють бактеріологічна лабораторія, рентгенологічна служба,а найголовніше – лікар-спеціаліст, який огляне, вислухає і обов’язково дасть корисні поради.
На обліку в кабінеті перебуває майже 1000 чоловік, серед них люди, які хворіли на туберкульоз раніше і спостерігаються пожиттєво, десь 120150 чоловік – це активні хворі, які щомісяця проходять обстеження і коригування лікування. Велика увага у даний час приділяється саме амбулаторному контрольованому лікуванню, тобто з безпосередньою участю медичних працівників. Цими питаннями займаються патронажні сестри, у їхні функції входить відвідування вогнищ захворювання, організація відповідного санітарно-епідемічного режиму в сім’ї хворого, щоб запобігти захворюваності членів сім’ї хворого.
Тут не можна бути байдужим, бо ж і Валентина Тимофіївна, і весь персонал продовжують справу таких непересічних особистостей у боротьбі з туберкульозом, як земський лікар М.В. Романовський, як перший головний лікар і засновник Бершадського тубдиспансеру М.Є. Гофман. А це були лікарі-практики, лікарі-новатори, лікарінауковці, лікарі-сподвижники