У зв’язку з цим інспекція Держенергонагляду пропонує всім споживачам електричної і теплової енергії, житлово-комунальним господарствам, іншим установам, які забезпечують життєдіяльність населення, в терміновому порядку приступити до ремонту електрообладнання, теплового обладнання та виконання наших рекомендацій.
Необхідно вирішити ряд питань щодо приведення електроустановок до вимог нормативних актів. Зокрема: проведення ремонтів обладнання та мереж у необхідних обсягах; забезпечення постачання палива, створення його нормативних запасів; приведення схем електропостачання до нормального режиму роботи; укомплектування аварійного запасу обладнання, запасних частин та матеріалів, інструментів, знаряддя, засобів захисту, теплого спецодягу; підготовку машин та механізмів до робіт в умовах понижених температур; проведення випробування та налагодження обладнання електроустановок; виконання промивання устаткування та трубопроводів теплових мереж, центральних теплових пунктів систем теплопостачання; розроблення експлуатаційних режимів роботи систем теплопостачання; проведення перевірки пристроїв релейного захисту та автоматики та перевірки технічного стану теплових пунктів, елеваторних вузлів, насосних агрегатів, водопідігрівачів, вузлів обліку теплової енергії, контрольно-вимірювальних пристроїв та автоматики; проведення гідропневматичної, а у разі необхідності – хімічної промивки внутрішньобудинкових мереж; приведення теплоізоляції споруд, інженерних об’єктів та під’їздів житлових будинків до вимог нормативної та проектної документації; проведення перевірки захисту засобів обліку електричної та теплової енергії до роботи в умовах низьких температур; проведення протиаварійних тренувань з персоналом; забезпечення комплектації робочих місць персоналу оперативною та технічною документацією; проведення перегляду та внесення, за необхідності, змін до договорів на енергопостачання, а також перевірку відповідності вимог Положення про оперативну взаємодію з місцевою енергопостачальною організацією.
На кожному підприємстві, установі та організації, виходячи з місцевих умов, повинні бути розроблені та введені в дію конкретні організаційні та технічні заходи (далі – Заходи), які в обов’язковому порядку повинні включати наведені вище роботи з конкретизацією обладнання, термінів.
Важливим етапом для надійної роботи електрообладнання є виконання приписів інспекції Держенергонагляду, які видаються споживачам електроенергії за результатами обстежень, і які направлені на приведення електроустановок до технічно справного стану.
Лише в цьому році інспекцією Гайсинського відділення Держенергонагляду перевірено електроустановки 48 споживачів електроенергії, за результатами яких видано 99 приписів та розпоряджень, зафіксовано 659 порушень.
Проведено ряд перевірок електропостачальних організацій на вимогу уряду, Міністерства палива та енергетики.
Хід перевірок показує, що там, де керівники, енергетики підприємств, організацій та установ відповідально ставляться до своїх обов’язків, де розуміють важливість такої складової економіки, як енергетика, там і проблем з роботою електроустановок мен - ше.
Основними недоліками електрогосподарства є незадовільний технічний стан трансформаторних підстанцій, непроведення профілактичних випробовувань і вимірів, незабезпечення захисними засобами проти ураження електричним струмом, відсутність технічної документації, в тому числі схем електроживлення, паспортів на основне обладнання, необхідних наказів, призначень, відсутність електротехнічного персоналу, порушення охоронних зон повітряних ліній електропередач.
Багато недоліків виявлено при перевірці відділів освіти і культури Бершадської РДА, комунального підприємства «Житлово-комунальне господарство», Бершадського водоканалу, дитячих садочків, медичного коледжу, професійно-технічної школи, Джулинської школи-інтернату, Бершадської центральної районної лікарні. В основному порушення усунуті, але на даний час частина приписів по вказаних соціально-значимих підприємствах і закладах не виконана.
Важливим чинником безпечної та сталої роботи енергогосподарств є підготовка, навчання та перевірка знань електротехнічного та теплотехнічного персоналу, який обслуговує ці установки.
Відповідно до вимог Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду, затверджених спільним наказом Міністерства палива та енергетики України і Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 10.12.2008 №620/378, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 31.12.2008 за №1310/16001, підприємства, установи та організації зобов’язані Заходи та копії розпорядчих документів, якими ці заходи вводяться в дію, надати відповідним територіальним підрозділам інспекції Держенергонагляду до початку липня поточного року.
На підприємстві, установі та організації створюється комісія, яка складає акт готовності енергетичного господарства до опалювального сезону. Копія акту після затвердження надається відповідному територіальному підрозділу інспекції Держенергонагляду до 15 жовтня поточного року.
Про всі випадки порушення енергопостачання та технологічні порушення, які виникли на вашому підприємстві, установі та організації, зобов’язуємо повідомляти, згідно з «Інструкцією з обліку та розслідування технологічних порушень в роботі енергетичного господарства споживачів», Гайсинське відділення інспекції Держенергонагляду у Вінницькій області.
Не менш важливим питанням є дотримання режимів споживання електроенергії та потужності. Основною вимогою сталого функціонування паливно-енергетичного комплексу в осінньо-зимовий період є забезпечення повного розрахунку споживачів та суб’єктів електроенергетики усіх рівнів за спожиту електроенергію.
Шановні споживачі електроенергії!
Від нас, всіх разом, залежить стабільна робота енергосистеми і власного електрообладнання, щоб стало і динамічно розвивався паливно-енергетичний комплекс України. Працівники Гайсинського відділення інспекції Держенергонагляду завжди готові надати кваліфіковану консультативну допомогу з усіх питань, що відносяться до компетенції Держенергонагляду. Запрошуємо до співробітництва керівників підприємств, головних інженерів, енергетиків.
Віра ЯРОЦЬКА, начальник Гайсинського відділення інспекції Держенергонагляду.
Тел./факс. 0234 2-21-46, 2-85-91.