Для оперативного управління і контролю за виконанням відповідних робіт створені п’ять робочих груп з 20 посадових осіб, до складу яких увійшли представники районної ради, райдержадміністрації, керівники відповідних державних установ, засобів масової інформації, а також члени президії ра - йонної, міської ветеранських організацій з метою вивчення умов проживання їхніх колег в ході підготовки до відзначення 65-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні.
Відвідуючи села, члени груп керуються вимогами і принципами оцінювання, які передбачені умовами районного конкурсу за 10-бальною шкалою. Передбачено й відповідні грошові нагороди переможцям у розмірі п’ять, три та дві тисячі гривень.
Постійні виїзди в населені пункти сприяють активізації роботи по їх облаштуванню, що і планується виконати затвердженими заходами на відповідних територіях. За попередніми даними, уже упорядковано близько 110 га територій парків, скверів, алей, посаджено більше 28 тисяч дерев та понад 2000 кущів, площа нових лісових насаджень, полезахисних смуг, водоохоронних зон збільшилася на 55 га, ліквідовано майже сто стихійних сміттєзвалищ, очищено від сміття понад 70 км берегів річок і ставків, розчищено та упорядковано більше 50 джерел, створено 4 нові дитячі та спортивні майданчики. Загалом на всі заходи залучено понад 30 тисяч гривень позабюджетних коштів.
Системний характер діяльності по благоустрою передбачається районними програмами, згідно з якими проводяться заходи по реалізації їх всіма жителями району для покращення екологічного стану. Зокрема, в дошкільних, шкільних закладах освіти створюються екологічні куточки, класи та екобригади, а в Сумівській та Флоринській ЗОШ організовані і активно працюють шкільні лісництва, які неодноразово перемагали на конкурсах різних рівнів. І це додає впевненості, що підростаюче покоління не допустить екологічної катастрофи.
Бо той, хто хоч раз у своєму житті посадив дерево, доторкнувся руками до квіткикрасуні, ніколи не стане на шлях екологічних порушень.
Також однією із наших програм затверджено співфінансування по районному екологічному проекту «Впровадження інноваційних підходів щодо підвищення екологічної безпеки населення Бершадського району» для участі уВсеукраїнському конкурсі, в якому ми щорічно беремо участь, і за його підсумками в 2009 році вийшли переможцями з грошовим грантом 500 тисяч гривень, а, враховуючи кошти місцевого бюджету та партнерів, сума до використання складає майже 700 тисяч гривень. Їх, в першу чергу, передбачається направити на вирішення дуже проблемного питання – на будівництво полігону твердих побутових відходів на території Флоринської сільської ради. В даний час проектно-кошторисна документація знаходиться на технічній експертизі. Залучення цієї суми сприятиме початку його будівництва.
Ми вдячні обласному керівництву за фінансову підтримку наших робіт. В свою чергу і в нинішньому році розробляємо екологічну програму для участі у Всеукраїнському конкурсі та всіляко залучаємо територіальні громади для розробки відповідних проектів в обласних, міжнародних конкурсах, а також місцевого рівня в номінаціях «Краще підприємство, організація, установа», «Краща вулиця», «Кращий двір» тощо.
Маючи досвід функціонування комунальних підприємств в окремих радах, слід відзначити, що їх подальше створення значно покращило б організацію збору твердих побутових відходів, облаштування вулиць, організацію заготівлі вторинної сировини та надання інших послуг, вкрай необхідних населенню.
Однак чинне законодавство не зовсім сприяє нормальному функціонуванню таких підприємств, на що ми неодноразово наголошували на різних відповідних заходах.
Значно покращить екологічний стан справ розпочата робота по формуванню громадських екологічних інспекторів, які згідно з положенням будуть активно співпрацювати з районними службами обласних управлінь, дільничними інспекторами та адмінкомісіями відповідних територій.
Всі ці та інші питання по проведенню двомісячника постійно висвітлюються на сторінках нашої районної та міської газет, що дуже позитивно впливає на активність громадськості. Розраховуємо відповідно і на реалізацію рішень обласних програм, що посприяє вирішенню проблемних питань: освітленню, ремонту, будівництву доріг та тротуарів регіонального і комунального значення.
Зважаючи на важливість благоустрою, покращення екологічного стану, районною радою заплановано проведення виїзного засідання координаційної ради з цього питання. Сподіваємося, що в територіальних громадах і в подальшому будуть ціле - спрямовано працювати з метою належного упорядкування територій, їх благоустрою та дотримання природоохоронного законодавства.