Fridge magnet wooden gears

ВСЕ ПОЧИНАЄТЬСЯ З ПОРЯДКУ

  • Подобається5Не подобається
  • 28 Січня 2009 р

Ситуація на ринках заставляє нерідко повертатися до цієї теми.
Спонукають до цього як читачі газети, так і самі підприємці, які на ньому торгують. До яких пір, справедливо запитують вони, торгівля молокопродуктами та іншими продуктами харчування здійснюватиметься у невстановлених місцях просто з землі? Чому м’ясом постійно торгують з легкових автомобілів, а не в павільйоні?
У самому ж павільйоні на міському ринку продавці дорікнули, щоб написати хоч раз про те, до яких пір хазяйнуватимуть у них коти та собаки?
Не просто визначитися, хіба що адміністрації ринку це може бути відомо, хто кого – коти собак чи навпаки, до цього привчили, але істиною є те, що природні потреби вони справляють теж тут.

Для тих же, хто прибуває на базар, обладнано біотуалети. Але так, як розцінки у них та і зручності, не всіх влаштовують, то на відміну від братів наших менших, прихисток в екстремальних ситуаціях вони часто шукають по закутках найближчої вулиці Набережної, від чого її жителі, особливо влітку, далеко не в захопленні.
Щодо продуктів харчування, зокрема молокопродуктів, то ними частина підприємців справді торгує із землі. Як і м'ясом із легковиків. Це й стало темою досить гострої дискусії – тут же, на ринку, учасниками якої були міський голова М.І. Кольченко, представник ветеринарно-санітарної інспекції І.П. Коваль, заступник директора коопзаготпрому Л.Г.
Гуцол – саме цій організації належить ринок, виконуючий обов'язки головного санітарного лікаря району А.В.
Вельган, лікар з гігієни харчування В.Ю. Рибак з чотирма помічниками та автор цих рядків. Причому, всі ці служби, а з ними ще й міліція, знаходяться тут щобазару, а виходить, що невирішених проблем чимало.
Варто було тільки нам з'явитися, як корзини з молоко - продуктами, багажники з м'ясом і салом враз позакривалися. З нашим відходом торгівля відновлювалася.
Здавалося б, усі названі служби мають діяти в даному напрямі, але як тільки якоюсь із сторін порушувалася певна конкретна базарна проблема, виходило, що вона торкалася інтересів іншої служби, від чого, зрозуміло, її представникові доводилося відстоювати свої інтереси. Наприклад, аж ніяк не могло сподобатися ветінспекції те, що А.В. Вельган висловив одне з припущень, що м'ясом з машин нібито торгують тому, що необхідні довідки мають на одне порося, а в машині м'ясо може бути з декількох. Контролюється ж це, за його словами, ветеринарною службою. Тож за якість продукції надворі ніхто не може ручатися. Інша справа у павільйоні, де все контролюється.
Щодо молокопродуктів, то вони ні в якому разі не повинні реалізовуватися не тільки з землі, а й у пластиковій тарі. Тим більше, що вільних місць у павільйоні вистачає. І звинувачення тут же висувалися конкретним порушникам, які прибули з нею на ринок.
Але не тут то було. Як виявилося, у багатьох, хоч і погоджувалися вони із суттю самої проблеми, були інші погляди на неї. Чому, запитували, нам забороняєте із землі торгувати, а іншими продуктами харчування, зовсім поряд, ні? Чимало нарікань від них було і на плату у павільйоні. За місце плата 6 гривень – це з послугами, до яких входить вода, щоб помити руки, електроосвітлення тощо. Ще 5,1 гривні треба віддати за послуги лабораторії.
Якщо врахувати, що кіло - грам сиру на сьогодні коштує більше 20 гривень, то це нібито і не багато. А як бути тим, хто виніс тільки кілька літрів молока? Адже виходить, що зароблених за нього грошей може не вистачити навіть на дорогу. Інша справа, казали такі продавці, якби плата за послуги лабораторії була різною. За молоко, наприклад, брали менше, за сир і масло – більше.
За подібні порушення сан - епідстанцією торік було накладено стягнення на 90 підприємців, в тому числі і на директорів ринків, а зрушень знову ніяких.
Як виявилося, молокопродуктами із землі торгують ще й тому, що в таких місцях взагалі можуть не брати плату за місце, бо то вже не територія ринку.
Справедливо буде закинути докір і на адресу покупців. Якби із землі вони не купляли, то нічого і не продавалося б. Адже якість продукції у павільйонах, хоч може десь і візуально, все ж контролюється, а на стихійному ринку – зовсім.
До речі, кров'яну ковбасу взагалі забороняється продавати на ринку, а все ж продають. Тож не має гарантії, що з базару не принесеш за власні гроші ще й збудник якоїсь хвороби.
Вихід за словами М.І. Кольченка напрошується сам собою: поки нового ринку не побудуємо, порядку не буде.
І владою у цьому плані вже дещо робиться – виділено 5,8 гектара землі, вкладено певну суму в окультурення території, відгороджено її від "Агромашу". На більше, на жаль, немає коштів. А тут ще й фінансова криза.
Однак міська влада даної проблеми не знімає з порядку денного. Михайло Іванович у дискусії з представниками усіх служб, які покликані її вирішувати, висловився досить гостро – порядок на ринку має бути наведено якнайшвидше.
Павло КУШПЕЛА.
Фото Сергія КІСИКА.
На знімку: продукти продавці пропонують із землі, в той час як у відведеному для цього павільйоні чимало вільних площ, які облюбували коти й собаки.


Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
2 фото   
<b>«Бершадський»: через терни до зірок</b><br />– Так, я розумію, що подібною поведінкою нажив чимало недоброзичливців, – резюмує співрозмовник. – Багато хто з них...
5 фото   
<b>Хмарівка – в турботах</b><br />Розкинулося це село на лівому березі Південного Бугу. Існують різні легенди походження його назви. За однією з них у...
5 фото   
<b>Влада для людей, а не люди для влади</b><br />Голова обласної державної адміністрації Микола ДЖИГА позавчора побував у нашому районі. Хоч програма перебування була...
3 фото   
<b>Посвята в гуртківці будинку дитячої творчості</b><br />Пора шкільних канікул, навіть самих недовготривалих - радісна пора для усіх учнів. І відмінники, і невгамовні...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Петришин Петро Сидорович (1915) 1915 р., українець, селянин. Рядовий. Загинув 17.09.44. Похов. с. Лілота, Румунія.

З історії Бершаді
Виконуючи інтернаціональний обов'язок, трудящі Бершаді неодноразово збирали кошти на допомогу республіканським військам Іспанії. Значні кошти надходили від бершадців у фонд зміцнення обороноздатності нашої країни, на рахунок добровільних організацій Червоного Хреста та Тсоавіахіму. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

ВСЕ ПОЧИНАЄТЬСЯ З ПОРЯДКУ - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення