Ось жителька
Війтівки Ріма неабияк стурбована такими цінами. Дочка Маша йде у другий клас. За рік виросла, це дуже добре, але всю шкільну форму треба поновити. Не допоможе відігнути рукави, спідничку. Можна порадіти, але ціни... Трійка – це піджачок, спідничка, брюки – від 150 до 220 гривень, біла блуза від 80 до 160 гривень, і не одну треба, туфлі від 80 до 120 гривень – літній варіант і не кожані, за кожані треба заплатити 200-250 гривень. А ще бантики від 2 до 20 гривень, колготи, шкарпетки і все, що необхідно, аби дівчинка виглядала охайно. Спортивний одяг для фізкультури – теж стаття чималих витрат, від 100 до 250 гривень спортивні костюми, від 50 до 120 гривень кросівки.
Радує те, що дефіциту наші школярі на ринку не знайдуть. Хіба що досить вимогливі і стильні дівчатка та хлопчики, яким ніяк не догодиш.
– Мені щоденник, мамо, купуйте тільки з Біланом, – чую від дівчинки 10-12 років. Нині наші виробники зошитів, щоденників, альбомів так потрудилися, щоб вгадати всі дитячі забаганки. Зошитів без картинок на обкладинці вже ніхто не хоче купувати. А такі найдешевші по 60-75 копійок, щоденник «супер» може обійтися і в 20-30 гривень.
Ранці, сумки теж мають свою моду і стиль. Залежно від якості і ціна виростає від 50 до 150 гривень.
А тепер шкільне приладдя. Чого тільки треба – ручки, олівці, гумки, фломастери, пенали, фарби, альбоми і маса всяких дрібничок, без яких не обійтися на уроках праці.
Тож не дивно було чути від Ріми з
Війтівки: добре, що в неї всього одна школярка, а то не відомо, як би справилась маючи їх двоє, троє. Адже немає роботи, а з чоловічої зарплати відкладали все літо, аби зібрати доньку до школи.
А от Надія Захарівна з Гордіївки приїхала на ринок із трьома своїми школярами – два сини в 5 і 7 класи підуть, донька – в перший. Хлопчиків зібрати теж не легко. Розповідає, що дешевих костюмів не бере, це тільки собі в збиток. Не пройде й двох місяців, як вже ні на що не схожі – розлазяться по швах, мнуться. Тож придбали хлопчакам форми по 220 гривень, а ще сорочки по 60 гривень. Дівча теж тішиться новою формою за 180 гривень. Щоб зібрати дітей, її сім'я тримає чималу ферму вдома.
Старшокласників зібрати до школи, звісно, ще складніше і дорожче. Отак підрахувавши, виходить, що сім'ї треба витратити на одного школяра від 1200 до 1500 гривень. І це без "суперових" забаганок. З мінімальними зарплатами без додаткових надходжень треба збирати кошти он скільки?
Наш кор.