… Особливістю цьогорічного мистецького пленеру було те, що він став до певної міри ювілейним – п’ятим. І щоразу він збирає все більше людей. Відомі в Україні і поза нею живописці Прокіп Колісник, Левко Воєдило, Олесь Соловей, Володимир Гарбуз, Василь Корчинський, Олександр Харват та інші цього разу головною темою пленеру визначили подільське джерело, криницю як символи життєдайної сили, душевної і духовної наснаги людини. Тож у спеціально визначеному залі у завершальний день пленеру виставили на суд глядачів свої нові твори. До речі, протягом кількох років існування проекту митцями створено майже півтисячі творів різних жанрів, що відображають не тільки красу природи, а й душу людини.
Свято культури кольору, слова та пісні привернуло увагу представників обласної та районної влади, численних гостей з України та закордону. Для багатьох став приємною несподіванкою приїзд міністра культури та туризму України Василя Вовкуна, який високо оцінив зусилля і здобутки митців у створенні величної картини рідного краю.
На святі було багато сказано про вагомість того, що роблять Прокіп Миколайович та його соратники не тільки для окремо взятого села, а й для всієї України.
Крім вернісажу, цього дня в
Поташні відбулося незвичне дійство – презентація нової книги П.Колісника, який є не тільки талановитим художником, а й знаним літератором, членом Асоціації українських письменників. Книга під назвою «
Поташня – чарунка Поділля» розповідає про історію і традиції села, про діяльність митців, що вже давно стали своїми тут, прославляючи цей благословенний куточок Поділля по всьому світу. «У кожного в душі – своя Поташня», – сказав колись Прокіп Миколайович, і ці слова стали символічними. Представлення оригінального видання (у вигляді альбому) теж відбулося незвично: на святі провели озернення книги. Учасники пленеру посипали її зерном із нового врожаю, ніби символізуючи цим єдність хліба і слова. Вихід книги є свідченням того, що проекту судилося довге і щасливе життя.
Особливістю цьогорічного проекту стало те, що він не обмежиться лише Поташнею, а буде продовжений у Миколаївській області, де живе і працює зараз співорганізатор і меценат проекту Валерій Фалілеєв – людина, яка свого часу підтримала Прокопа Колісника у всіх його добрих починаннях, робить це і зараз.
А завершилося свято прекрасним виступом народного артиста України Павла Дворського.
Федір ШЕВЧУК.