– Дивно, але в період безробіття однією з найгостріших є проблема кадрів. Так, якщо раніше ми без проблем набирали людей на чотири зміни, то нині маємо фахівців лише на дві. Нам потрібні машиністи котлів, помічники машиністів, слюсарі. Зауважу, що це робота на постійній основі, до того ж, з пристойною оплатою – від 1100 до 1200 гривень. Крім того, на сезонну роботу запрошуємо кочегарів, зарплата яких сягає до 800 гривень. Потрібні нам і водії для перевезення вугілля.
– Яка ж причина відсутності фахівців?
– Як не прикро, це несвоєчасна виплата зарплати. Причина цього в тому, що деякі жителі міста несвоєчасно оплачують надані їм послуги. Якщо бюджетні організації розплачуються вчасно і в повному обсязі, то населення міста заборгувало нам понад 200 тисяч гривень. Тому ми змушені вдаватися до жорстких заходів щодо тих, хто винен найбільше. На споживачів, які не виконують умов укладених з нами договорів, ми подаємо в суд. Таким чином ми вже виграли 12 справ. Тому радив би жителям міста не доводити справу до цього. Адже, крім того, що треба буде повністю погасити борг, доведеться сплатити й судові витрати, компенсувати також відповідну суму виконавцям.
– Чи вирішено питання із забезпеченням вугіллям?
– Нині все вирішується через тендери. І той тендер, який був запланований на середину вересня, не відбувся. Але ми все робимо для того, щоб місто одержало якісне вугілля. І навіть якщо будуть знову якісь перешкоди, які не залежать від нас, ми маємо достатній запас вугілля, щоб забезпечити теплом місто на десять днів.
– Коли ж в
Бершаді розпочнеться опалювальний сезон?
– Як тільки протягом трьох діб середньодобова температура не перевищуватиме 8 градусів тепла, міська рада прийме розпорядження, і ми подамо тепло.
– Як проходив ремонт котелень?
– Тривалий час у нас були проблеми з даховим покриттям центральної та лікарняної котелень. Нині завдяки допомозі райдержадміністрації та районної ради ця проблема вирішується. На центральній котельні один котел повністю готовий до роботи, ремонт іншого завершується. У стадії завершення капітальний ремонт третього котла. Держава виділила на це 290000 гривень, розпорядником цих коштів є Вінницьке обласне управління житлово-комунального господарства. Котельня на території райлікарні була готова до роботи ще 1 вересня. Так само і котельні по вул. Радянській і Шевченка.
– Борисе Наумовичу, ваша служба займається не тільки забезпеченням міста теплом, а й іншими, життєво необхідними справами…
– Вже виготовлено документацію на підключення багатоквартирних будинків по вулиці Будкевича до відведення каналізаційних стоків. Ця робота проводиться у два етапи. В нинішньому році виділено 120 тисяч на будівництво каналізаційного напірного колектора по вулиці 8 Березня, а в наступному році біля будинку 25-Б збудується насосна каналізаційна станція із самотічного колектора. Крім того, приємною новиною є те, що обласне управління житлово-комунального господарства виділило по 100 тисяч гривень на капітальний ремонт багатоквартирних будинків по вул. Ніколаєнка, 27 і Червоноармійській, 26. Ну і, звичайно, щоденно виконуємо звичну роботу по дотриманню в місті порядку, щоб було воно чистим і затишним. Не завжди все вдається, але прагнемо робити свою справу так, як потрібно.
– Спасибі за інтерв’ю.
Вів розмову
Федір ШЕВЧУК.