Дані зразки посуду були направлені на дослідження в токсичну лабораторію облСЕС. Результати проведених лабораторних досліджень свідчать про те, що із 6 відібраних проб в п'яти вміст формальдегіду перевищив допустимі рівні в 1,6-2,9 раза у посуді із СПД Благова Н.Г. і в 12-33 рази у посуді СПД Коваленко Л.П.
На підставі результатів лабораторних досліджень головним державним санітарним лікарем району винесено постанови про заборону реалізації даного посуду. Суб'єктам підприємницької діяльності рекомендовано даний посуд повернути на бази, де він був придбаний. Адже під час використання його людський організм накопичує сполуки цинку гексану, свинцю та формальдегіду, що негативно впливають на стан здоров'я населення, яке користується даним посудом.
Крім цього, хочеться ще раз зупинитись на використанні ПЕТ-пляшок (пластикових). Сьогодні на ринку та торговельних майданчиках району все частіше проводиться реалізація в них олії та молока. Але пляшки є одноразовими для використання за призначенням.
За порушення правил реалізації олії та молока спеціалістами санепідслужби в поточному році на винних осіб та контролерів ринку накладено 18 штрафів. Злісним порушником даних санітарних норм та правил є реалізатор ринку С.В. Толстова.
Сьогодні реєструються випадки використання ПЕТ-пляшок після їх придбання в осіб, що проводять їх збір на сміттєзвалищах, лісосмугах, біля торговельних точок (магазинів, кафе і т.д.).
Тож перед купівлею олії, молока в ПЕТ-пляшках слід задуматись, який продукт та його якість реалізують.
З метою збереження здоров'я населення району раджу: після використання таких пляшок робити в них надрізи (розріз).
За всі ці "зручності та переваги" цивілізації нинішнє покоління мусить дорого платити, а чого це коштуватиме нашим нащадкам – лише Богу відомо.
Тому усім нам необхідно дбати не тільки про своє здоров'я, а також про здоров'я наших близьких та рідних.
Анатолій ВЕЛЬГАН,
лікар з гігієни праці Бершадської райСЕС.