Про це і йшла мова на спільному засіданні постійних комісій з питань регламенту, депутатської діяльності і етики, гласності, зміцнення законності й правопорядку та взаємодії з органами місцевого самоврядування, з питань освіти, культури, роботи з молоддю та духовного відродження. В роботі також брали участь представники податкової інспекції, райСЕС, міліції.
Депутати заслухали інформації голів комісій Ф.Х. Шевчука і Л.М. Бучека, членів груп про результати рейдів, проведених по місцевих барах і кафе напередодні. Деякі зрушення є, констатували виступаючі, зокрема, в таких закладах затверджено розпорядок їх роботи, приватні підприємці розуміють гостроту і значимість названих проблем. Однак санітарний стан більшості торговельних точок не відповідає встановленим нормам, неповнолітнім продовжують відпускати спиртні напої і тютюнові вироби, розпорядок роботи порушується.
– Такі рейди потрібно запровадити в практику, – наголосив заступник голови районної ради П.А. Сугак, – залучати до їх проведення широке коло фахівців. Правоохоронні органи неодмінно вживатимуть заходи.
Звісно, одними рейдами усі проблеми не вирішити, адже в районі зареєстровано 600 таких точок. Дітей треба зайняти чимось, запропонувати щось краще, ніж бари та забігайлівки, щоб їм не хотілося туди йти, вважає депутат Д.М. Заболотний.
– Потрібні організатори – вчителі фізкультури, директори шкіл, сільські голови, громадські організації, які б проводили таку роботу, – розвивав свою думку Дмитро Михайлович. – А ще потрібна пропаганда здорового способу життя, спортивних досягнень, активізувати спортивно-масову роботу. Взагалі, при сільських радах має бути інструктор по фізичній культурі і спорту.
Депутат В.Б. Гребенюк вважає за необхідне створення молодіжної організації, можливо, козацької, як у сусідніх районах, яка б теж долучалася до цього.
Чи не найважливішу роль у вихованні дітей відіграють батьки, переконаний начальник відділення кримінальної міліції у справах неповнолітніх О.В. Красножон. Чи можуть вони спокійно спати, коли дитини нема вдома о другій чи третій ночі? Наводилася і цифра: чимало батьків покарано минулого року за неналежне виховання дітей.
– Фінансування закладів культури явно недостатнє, щоб організовувати цікаве, змістовне дозвілля, – підключається до розмови депутат О.М. Писанецький. – До того ж, молодь практично не задумується над страшними наслідками наркоманії, алкоголізму, СНІДу. Потрібен комплекс заходів.
Депутати говорили і про те, що більше уваги вихованню, організації дозвілля повинні приділяти школи. З дітьми слід займатися і в вихідні дні, а також у вечірній час.
Підсумки спільного засідання комісій підбив заступник голови районної ради П.А. Сугак. Учасники висловили ряд слушних пропозицій, які будуть опрацьовані. Депутати переконані: вирішувати проблему необхідно починати з виховання в сім’ї і школі. Потрібна тісна співпраця з районними службами, правоохоронними органами, громадськими організаціями, підприємцями, можливо, навіть створити благодійний фонд. Чимало залежить і від органів місцевого самоврядування, депутатського корпусу. Ці питання будуть обговорені і в територіальних громадах.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.