Якби ж отак скрізь! По вул. Урицького, наприклад, як тільки напівзруйнований будинок – так і сміттєзвалище, хоч є власники цих ділянок.
На одному з таких – вивіска "Ремонт взуття". Майстер Р.Чілінгаров прописаний у
Михайлівці, а на життя заробляє в
Бершаді, навіть підписати складений представником екологічної інспекції протокол відмовився, мотивуючи тим, що "так приехали, застали, так и поддерживаем". Тож, мабуть, вирішуватиметься питання про розторгнення договору оренди цього приміщення, а також відмови у приватизації цього будинку по вул. Народній.
Ніби не люди, а злі духи поселилися і хазяйнують по обидва боки від магазину "Альпарі". Приписами, протоколами відповідних служб вже можна було б його огородити, а власники так і не спроможуться навести порядок.
Зауваження у санепідстанції є і до територій, які орендує райспоживспілка, а налагодити відвантажування сміття, замість спалювання, так і не вдається.
Чимало приміщень здається в оренду побуткомбінатом. А що діється біля деяких з них? Чи не спрацьовує тут знову оте "як застали, так і підтримуємо"?
Неабияк "прикрашають" базар, а заодно і центр міста, такі "шедеври", як туалет на ринку та давно не фарбований вагон для продажу цементу попід центральну дорогу та контейнери позаду нього.
Чимало зауважень у членів рейдової бригади було і до території ринку, хоч і тут помітні зрушення на краще.
Ніби якась стихія прокотилася вулицею Набережною, де сміттєзвалищам не видно кінця. Навіть важко збагнути, як в таких умовах тут живеться людям. Але ж не возиться непотріб до них з іншого кінця міста. Не витримується тут і водоохоронна зона.
Не по господарськи використовується територія від приміщення банку "Надра" до магазину навпроти спиртзаводу. Хіба що за винятком приватного підприємця І.Я. Чорного, де за безладдя йому не дорікнеш.
Є до чого докласти руки і навколо автостанції, особливо біля торговельних точок. Пора щось робити і на прилеглих до неї територіях. Потребує наведення порядку і територія навколо кінотеатру.
Змінився на краще стан в центральному парку. Тут і освітлено, і підметено. Л.Саїнецька, яка підтримує порядок, просить, щоб допомогли у наведенні дисципліни відвідувачів. І це слушно.
Частину цього парку закріпили за автошколою, але давно не торкалася тут рука господаря.
Під час рейду зроблено більше 60 знімків, складено чимало протоколів, приписів, визначено строки їх виконання. Щоб невдовзі знову пройтися по тих же місцях і вдатися вже до рішучіших заходів. Міська влада впевнена, що у райцентрі вдасться навести порядок. І це вже робиться. За вимогою жителів, власників ділянок, де чиниться безлад, позбавлятимуть права на них і передаватимуть іншим господарям. Власники торговельних точок будуть зобов'язані укласти договори на вивезення сміття. В іншому випадку ці точки буде демонтовано, а місця під ними передано іншими підприємцям.
Краще повинно працювати і комунальне господарство, двірники. Біля багатоповерхівки по вул. Ніколаєнка, 8, ніби й нічого надзвичайного, а позаду неї – безлад. Подібне спостерігається і позаду швейної фабрики, управління агропромислового розвитку. Тут теж, мабуть, спрацьовує оте правило, винесене у заголовок.
Рейдова бригада:
Михайло КОЛЬЧЕНКО, міський голова;
Світлана КОШОВА, помічник лікаря райсанепідстанціі з комунальної гігієни;
Микола КРИВОТУЛЬСЬКИЙ,
екологічний інспектор;
Павло КУШПЕЛА кор.газети –
всього 11 чоловік.