Fridge magnet wooden gears

ПРОБЛЕМИ ЗА ЕКРАНОМ

  • Подобається3Не подобається
  • 16 Січня 2007, 20:27

Незважаючи на труднощі, працівники дирекції роблять все можливе для обслуговування населення. Лише в 2006 р. було проведено 239 кіносеансів, які відвідали майже 11 тисяч глядачів.
Бершадська дирекція кіновідеомережі входить у п'ятірку кращих в області.
Кіно – одне із найпопулярніших та улюблене народом мистецтво, яке відіграє важливу роль в культурі суспільства. В цій статі хочу зупинитися на тих проблемах, які не дають сповна використати сьогодні потенціал кінематографії для задоволення культурних, естетичних, духовних потреб людей, в патріотичному вихованні молоді.
В період існування СРСР вітчизняна кінематографія представляла собою цілісну систему з відпрацьованим механізмом взаємодії структурних ланок – кіновиробництва, кінопрокату, кінопоказу, кінонауки та кіноосвіти. 3а кількістю кінозалів (кінотеатрів, кіноустановок при будинках культури), за показниками відвідування фільмів глядачами (до 30 відвідувань на одного жителя в рік) країна займала провідне місце в світі. Це дозволяло галузі бути у фінансовому стані самодостатньою (прибутки кінотеатрів у містах перекривали збитки сільської мережі).
Період розвалу Радянського Союзу та створення нашої незалежної держави привів до кризи в економіці, яка різко вдарила по кінематографії. Зменшилося виробництво кінострічок, екрани заполонила низькопробна зарубіжна продукція, яка відштовхнула значну частину глядачів, що призвело до зменшення доходів. Цей час співпав з масовою появою відеопродукції, відеотехніки, комп'ютерної техніки, яка створила серйозну альтернативу.
Структурна перебудова галузі, підпорядкування її Міністерству культури, передача майна в комунальну власність різних рівнів призвела до розвалу колись цілісної системи. Крім того, на Україні створилися несприятливі умови для діяльності національної державної кінематографії, особливо для виробника. Це призвело до занепаду і демонстраторів фільмів, одним із яких є Бершадська райкіновідеомережа.
На сьогодні їй підпорядковані: районний кінотеатр "Космос", кінотеатр "Нива" с. Шляхової, 33 кіноустановки в сільських будинках культури та два дитячих кінотеатри в школах М’якоходу та Серединки.
Практично вся наша мережа – це сільські кіноустановки. Вони, як і всі галузі культури на селі, не можуть бути повністю самоокупними, поскільки витрати, пов'язані з кінопоказом, значно більші від доходів. Це пов'язано з низькою платоспроможністю сільського населення, що зумовлює відповідно і низькі ціни на квитки. Значних коштів потребує доставка фільмів, ремонт та експлуатація обладнання.
Кінотехнологічному обладнанню більшості установок від 20 до 40 років. Так, чверть проекторів повністю виробили свій ресурс і підлягають списанню, решта – морально і технічно застаріли. Основними причинами непрацюючих установок є стан будівель сільських клубів та апаратних, несправна апаратура, яка потребує дорого ремонту, катострофічна нестача запчастин. У районному кінотеатрі, наприклад, потребує капітального ремонту глядацька зала, модернізації кінотехнологічного обладнання та дизайну. Автотранспорт мережі нараховує два автомобілі, яким 30 і 50 років.
Через відсутність фінансування кіномережу покидають досвідчені кадри, а ті, що залишаються, втрачають мотивацію до роботи, адже зарплата сільського кіномеханіка у кращому випадку складає 0,25, а то і 0,1 мінімальної ставки. Ще зовсім недавно одна із найпрестижніших професій на селі – кіномеханік сьогодні такою не є, молодь не хоче працювати в кіно, а переважна більшість спеціалістів – люди передпенсійного та пенсійного віку.
Іншою немаловажною проблемою є забезпечення сільських кіноустановок фільмофондом. Кількість копій кожної стрічки обмежена, тому дистриб'ютор зацікавлений в прокаті плівки в першу чергу у кінотеатрах, які дають максимальну віддачу. На сільські кіноустановки плівка може поступити тільки четвертим-восьмим екраном, що знижує дохід від показу.
Кіномережа потребує модернізації, в тому числі переводу частини установок на цифровий відеопоказ, який має ряд переваг перед традиційним плівковим.
Для виведення з кризи районної кіномережі в 2002 р. була прийнята "Програма поліпшення кінообслуговування населення Бершадщини на 2002-2005 роки", яка передбачала ряд організаційно-фінансових заходів, спрямованих на збереження кіногалузі, забезпечення діяльності кінотеатрів, відновлення роботи сільських кіноустановок. В 2005-му прийнята аналогічна програма строком до 2007 р. Проте в зв'язку з обмеженим фінансуванням, не вдалося виконати основні заходи програми: провести модернізацію кіноглядацьких закладів, призупинити руйнацію матеріально-технічної бази мережі.
Хотілося, щоб люди від яких залежить доля кіно, чітко усвідомили, що воно, як і вся культура – дотаційна галузь, і підтримка кінематографії нарівні з іншими завданнями державної політики в сфері культури є однією з першочергових.
І якщо органи місцевого самоврядування хочуть, щоб їхні жителі мали доступ до творів кінематографії, то потрібно підвищити роль кіно в організації дозвілля, наблизити дозвілля до сучасного рівня, щоб молодь залишалася жити і працювати на землі, використовувати кіно у виховній та навчальній роботі з дітьми. З цією метою необхідно у відповідній частині місцевого бюджету передбачити цільові витрати на підтримку.
Олег ПИСАНЕЦЬКИЙ,
директор райдирекції
кіновідеомережі, депутат районної ради.

Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
17 фото   
<b>Бершадь. Путівник 1978 р.</b><br />Дорога стрімко прорізує ободівські ліси, наче ділячи їх навпіл. Зліва за деревами зблискує ставкове плесо, справа...
3 фото   
<b>Це свято не затьмариться в віках...</b><br />14 березня 1944 року на землю Бершадщини прийшло радісне свято - визволення рідної землі від поневолення військами...
5 фото   
<b>З Вінниці – по Європі</b><br />Розповівши тобі, шановний читачу, про офіційну презентацію Вінницької області у французькому Страсбурзі та...
2 фото   
<b>Соціальні послуги служби зайнятості нового покоління</b><br />Зростаючі масштаби безробіття, збільшення його тривалості потребують підвищення ефективності діяльності служби...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Лісниче
Свирида Зіновій Єлізарович (1909) 1909 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Помер від ран 13.08.44. Похов. с. Фалешти, Сороцький р-н, Молдова.

З історії Бершаді
14 березня 1944 року для бершадців настав радісний день: війська 2-го Українського фронту визволили їх рідне місто. В пам'ять про воїнів та земляків які віддали своє життя за визволення Бершаді, в центрі міста на братських могилах споруджено обеліски та скульптурні групи, біля підніжжя яких завжди живі квіти. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

ПРОБЛЕМИ ЗА ЕКРАНОМ - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення