Наприклад, до господарства жительки с.
Маньківки громадянки С. зайшли дві незнайомі жінки циганської національності. Одна залишилася на подвір'ї, а інша забігла до будинку і запропонувала господині вилікувати, бо ніби тій "пороблено". Сказала, що ця послуга коштує грошей. Коли громадянка С. передала циганці 600 грн., 100 доларів США, а потім ще 2500 грн., то остання зав'язала дану суму в хустинку та поклала у шафу, при цьому попередила С., що гроші необхідно витягти аж після 24 год., а хустинку спалити. Після цього циганки пішли. Коли через деякий час громадянка С. розв'язала хустинку, то виявила, що грошей там немає.
В іншому випадку, до господарства жительки с.
Яланця громадянки З. зайшла молода циганка та пояснила, що вона їде з родичами до Польщі, а оскільки в неї є золоті вироби, які вона не зможе перевезти через кордон, тому і запропонувала їх купити. За дані вироби громадянка З. заплатила жінці 4000 грн. Через деякий час виявилося, що куплені нею вироби не є золотими.
Деякі випадки вирізняються особливою оманливістю. Так, до громадянки П. зайшла незнайома жінка циганської національності під виглядом зняття порчі, замотала належні їй гроші в сумі майже 1800 грн. у згорток паперу та відправила її на город закопати ложку, а сама в цей час залишилася на подвір'ї. Коли господарка повернулася на подвір'я, то незнайомої жінки разом з її грошима вже не було.
Окрім того, є ряд й інших фактів шахрайств, коли особи циганської національності під різними приводами, чи попити води, чи щось купити, використовуючи при цьому своїх малолітніх дітей, заходять до будинків громадян і викрадають гроші та речі.
Таких фактів обману чи зловживання довірою є достатньо для того, щоб попередити населення про обережність у спілкуванні з шахраями, які приїжджають до району з різних регіонів, в тому числі сусідніх держав, використовуючи різні способи, щоб заволодіти майном громадян.
Володимир ГИРБА,
заступник прокурора Бершадського району, молодший радник юстиції.