Процес формування естетичної культури підростаючого покоління, як і будь-який виховний, має бути цілеспрямованим та організованим, провідна роль в якому належить педагогам. Його у музичній школі здійснюють 27 викладачів, із них 10 – з вищою освітою.
Приводячи вперше дитину до школи, батьки сподіваються, що обраний ними навчальний заклад, а саме Бершадська дитяча музична школа, на багато років стане для неї рідною домівкою, поєднає в собі тепло, турботу про дітей, любов до них і, водночас, вимогливість.
Керуючись одним із головних завдань програми "Обдарована дитина", учнівський контингент складає 292 учні, із них 82 дитини із сільської місцевості, 24 школярі по класу сопілки навчаються за рахунок сільської ради
Баланівки, 25 учнів пільгових категорій – безплатно.
Завдяки підтримці голови райдержадміністрації С.Л. Шульц та начальника відділу культури та туризму Н.М. Герасимчук в цьому навчальному році був відкритий клас гри на бандурі, адже у період утвердження державності мистецтво бандуристів набуло особливого значення.
Наша школа – це заклад, який дає право вибору в усьому, в ньому реалізуються всі інтереси, здібності, вчителі та їх вихованці почувають себе партнерами. Основне для педагогів – допомогти дитині знайти свій ключ до успіху, до щастя. Цим і пояснюється девіз, під яким працювала музична школа: "Успіхи учнів – успіх школи".
Наші досягнення в 2005-2006 рр..: 1 місце на обласному конкурсі солістів-інструменталістів, 8 подяк на II зональному турі обласного конкурсу інструментальних ансамблів, III місце на обласному конкурсі "Подільська весна 2006", 3 дипломи на відбірковому турі ХІV обласного дитячо-юнацького естрадного конкурсу "Музична парасолька", 2 дипломи на обласному конкурсі-фестивалі "Подільський первоцвіт", гран-прі на Всеукраїнському конкурсі-фестивалі "Золота нотка".
Всі ці здобутки – результат наполегливої праці школярів і педагогів: учні ІV кл. фортепіанного відділу Наталка та Артем Тарасюки (викладач Л.Ф. Безуб), учень ІI кл. у вокальному жанрі Владислав Головатий (викладач Л.Г. Баранова), молодша та старша групи хореографічного колективу "Росинка" й ансамблю сопілкарів "Жайвір" (Т.М. Сосницька та В.Х. Віхренко) та ін.
Протягом навчального року було проведено 12 відкритих та тематичних уроків, підготовлено 9 методичних розробок, обговорено 3 педагогічних читання. Крім навчально-методичної роботи педагогічним колективом підготовлено та проведено 10 шкільних свят, 3 театралізованих дійства, 3 лекції-концерти, а також взяли участь у 23 культурно-масових заходах району.
У школі активно працюють такі колективи: вокальний ансамбль "Соняшники", фольклорний гурт молодших класів, вокальний ансамбль старшокласників, хоровий колектив учнів, дует "Вишиванка", ансамбль сопілкарів "Жайвір", хореографічний колектив "Росинка", інструментальні ансамблі баяністів, піаністів, скрипалів та духовиків, жіночий вокальний ансамбль "Елегія", новостворений хор викладачів та ін.
На початку нового тисячоліття в умовах невпинного розвитку інформаційних технологій, у складній суперечливій обстановці української дійсності зростає роль музично-естетичного виховання, яке сприяло б духовному утвердженню людини. І саме дитяча музична школа надає їй державні гарантії через доступні надбання вітчизняної і світової культури.
Кристина МУРАХОВСЬКА,
директор дитячої музичної школи.