Саме це примусило президента негайно зробити різкі кроки для того, щоб покласти край популістським методам уряду. А замість таких методів треба було просто упрягтися в плуга і працювати.
– Наш район і область – переважно аграрні, і люди особливо гостро відчули ці негаразди...
– Не будемо вдаватися у деталізацію, а візьмемо для прикладу одне – пально-мастильні матеріали. Вони стають все більш недоступними для селянина, а які ціни сьогодні на хліб, цукор для товаровиробника? Село нині поставлено на межу біди. Міністр аграрної політики Олександр Баранівський і ми, депутати, в аграрному комітеті ведемо мову майже на кожному засіданні про те, як зупинити кризові явища, які відбуваються в сільському господарстві.
Звертаю особливу увагу саме на аграрний сектор, бо куди не кинь, без села не проживеш. Селянин є годувальником України. Якщо його поставити на коліна і навіть нижче – це неувага з боку влади, чиновників, відповідних структур, які повинні підтримувати сільське господарство. Воно має відчути вагому підтримку держави. І не тільки на словах. Скажу більше. Сьогодні розглядається бюджет на 2006 рік. І ми знаємо, що в ньому закладається десять відсотків на сільське господарство. Але ніколи ми не бачили цих десяти відсотків за багато останніх років. Якщо було 0,6-0,9 або 2-4 відсотки, то це було добре. Але якби вони потрапили у сільське господарство, то можна було хоча б призупинити спад галузі.
Виплекали також чудовий урожай, а він сьогодні не має ціни. То, вибачте, за що завтра сіяти, як далі жити селу?
Це, звичайно, проблема. І недарма 2006-ий Президент оголосив Роком села. Ми підготували у своєму комітеті звернення до Президента, щоб 10 відсотків, які будуть закладені у бюджет на наступний рік для сільського господарства, були виділені, і це має суворо контролюватися. Це буде один із кроків по підтримці села. Є проблеми і в інших галузях економіки.
– Є вислів, що економіки нема без політики і навпаки.
– Звичайно, все пов'язано з політикою, з тим, що ми йдемо до виборів 2006 року. Люди, які працювали у владних структурах – це ті, хто творив революцію, хто стояв рядом з Президентом на Майдані. Але якщо щось у державі не те, то треба вказувати на це і друзям, аби вони зрозуміли, що у чомусь вони недопрацювали.
Хотілося б, щоб політична ситуація в країні була сприйнята населенням не емоційно, а спокійно і виважено. Нас не треба вчити вирощувати хліб, лікувати, виховувати дітей. Тільки має бути підтримка. Народ у нас мудрий і знаючий, не схилить голову.
– Як ви оцінюєте новий склад уряду?
– Насамперед, це професіонали. Юрій Єхануров сформував саме той уряд, який робитиме справу, а не висловлюватиме свої думки на телеекрані з того чи іншого приводу. Треба припинити спад в економіці, соціальній сфері і т.д.
– З якими проблемами найчастіше звертаються до вас виборці?
– Найбільше проблем із здоров'ям. Люди йдуть за підтримкою – через Міністерство охорони здоров'я, через обласне управління – допомогти в лікуванні, проведенні операції. Якщо буде здорова людина, здорова нація, тоді нам вдасться багато зробити. Намагаємося нікому не відмовити, а зробити все можливе, щоб люди відчули підтримку з боку депутатів, з боку держави і влади, громадської приймальні і партії «Народний союз «Нашої України», обласну організацію якої я очолюю. До речі, ефективно працює Бершадська організація НСНУ, яку очолює Петро Гоцуляк.
Ми не повинні займатись популізмом, а маємо робити добру справу, яку обіцяли на Майдані разом з Президентом, урядом. Ми щиро вдячні колишньому міністру охорони здоров'я Миколі Поліщуку, який завжди йшов назустріч. Нам вдавалося допомогти у лікуванні і за рахунок бюджетних коштів.
Звертаються люди і по земельних питаннях. Але найбільше йдуть, щоб просто почути слово депутата, представника партії НСНУ про те, що відбувається сьогодні в країні. Приємно, що людям небайдужий завтрашній день, і в політиці вони хочуть бачити прозорість, чесність, справедливість, розуміти суть політичних процесів. Сьогодні треба зробити все можливе, щоб кожна партія діяла з найбільшою віддачею на користь своїх виборців, народу України.
– Бажаємо вам успіху у всіх ваших добрих справах.
Розмову вів
Федір ШЕВЧУК.