У
Бершадському районі також діють такі громадські об'єднання, які створені при кожній сільській раді. Членами даних об'єднань є громадяни відповідних населених пунктів, які виявили бажання займатися цією діяльністю. Кожне об'єднання має щонайменше 10 постійних членів. Діяльність громадських об'єднань здійснюється у відповідності до Закону України "Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону".
На основі та у відповідності до вказаного закону Міністерством внутрішніх справ України розроблений наказ, яким затверджено положення про громадського помічника дільничного інспектора міліції в сільській місцевості.
Громадськими помічниками дільничних інспекторів міліції в сільській місцевості можуть бути запропоновані на сходах громадян лише члени громадських формувань з охорони громадського порядку, які позитивно характеризуються за місцем роботи, навчання та проживання, здатні за своїми моральними і діловими якостями виконувати поставлені перед ними завдання, виявили бажання до співпраці з органами внутрішніх справ та рекомендовані загальними зборами громадських формувань.
В нашому районі відповідно до розпорядження УМВС розпочався активний процес по підбору кандидатів у громадські помічники дільничних інспекторів міліції. Вже є суттєві результати проведеної роботи. Так, підібрано 45 громадських помічників, які активно взаємодіють з дільничними інспекторами міліції у здійсненні заходів щодо охорони громадського порядку, боротьби зі злочинністю, профілактики правопорушень. Кількість громадських помічників визначається наявністю сільських рад з розрахунку один-два громадських помічники на одну сільську раду. Запропоновані на сходах громадян та рекомендовані загальними зборами громадських формувань, кандидати у громадські помічники дільничних інспекторів міліції перевіряються в установленому законом порядку за відповідними обліками органів внутрішніх справ. Рішення про зарахування кандидата громадським помічником дільничного інспектора міліції приймає начальник районного відділу внутрішніх справ після вивчення його ділових і моральних якостей та співбесіди з ним.
Забезпечення діяльності громадських помічників відбувається на основі коштів місцевого бюджету. Громадському помічникові дільничного інспектора міліції видається посвідчення та формений одяг відповідного зразка.
Відповідно до положення про громадського помічника дільничного інспектора міліції він наділяється широкими повноваженнями. Так, він має право вимагати від громадян та службових осіб неухильного дотримання громадського порядку і негайного припинення правопорушень, вимагати від порушників громадського порядку пред'явлення документів, що посвідчують особу, доставляти до органу внутрішніх справ осіб, які вчинили адміністративні правопорушення, складати протоколи про адміністративні правопорушення, застосовувати заходи фізичного впливу і спеціальні засоби, виконувати інші службові доручення дільничних інспекторів міліції.
Таким чином, із запровадженням громадських помічників дільничних інспекторів міліції в сільській місцевості можна очікувати на зменшення кількості правопорушень і злочинів, що скоюються, більш оперативного їх розкриття та розшук осіб, що їх вчинили, підвищення авторитету органів внутрішніх справ серед населення та інші позитивні зміни на шляху розбудови України як демократичної і правової держави.
Василь АНДРУЩЕНКО,
начальник Бершадського РВ УМВС України у Вінницькій області, підполковник міліції.