На знімку: на запитання односельчан відповідає сільський голова Іван Прудченко.
У кожній з приміських територіальних громад свої особливості, і долати їхні проблеми буває навіть складніше, ніж у віддалених. Побувавши на зборах у Бирлівці, легше всього було б розповісти, що конкретно зроблено за звітний період, тим більше, є про що розповідати. Але у цьому випадку здається, що набагато корисніше буде поінформувати хоча б про елементарний досвід роботи Івана Дмитровича, який сьогодні є одним із найдосвідченіших сільських голів.
Збори відбувалися на другий день після кривавих подій на Майдані у Києві, під час яких загинули люди. Голова запропонував вшанувати загиблих хвилиною мовчання. Доповнень до запропонованого порядку денного не було. На них, крім звіту сільського голови, було заслухано також звіти про діяльність дільничного інспектора міліції і про використання коштів у минулому році із самооподаткування. Тому голова одразу ж почав звітувати, з самого початку зробивши наголос на тому, що його звіт – це своєрідний момент істини, коли громада має нагоду порівняти, що було обіцяно і що конкретно зроблено. Причому, замість того, щоб відзначити особисті у цьому заслуги (а вони незаперечні), він навпаки, з самого початку доводив, що прагнув організувати роботу так, щоб і виконавчий комітет, і депутатський корпус найповніше, найефективніше виконували покладені на них обов’язки, діяли послідовно, виважено в інтересах жителів села, але у рамках Конституції України, регламенту. А чи не найголовнішою із заслуг він вважає те, що у непростих суспільнополітичних, економічних умовах вдалося уникнути соціальних потрясінь, зберегти спокій і злагоду, порозуміння у громаді, знаходити варіанти співпраці влади, політичних сил і громадськості. Це теж є здобутком як членів виконкому, депутатів сільської ради, так і керівників усіх підрозділів на території села, усіх його жителів. Цей приклад – доказ того, що із будь-якої ситуації можна вийти лише завдяки порозумінню і злагодженості у діях.
На сесіях ради було розглянуто за звітний період 72 питання, відбулося 12 засідань виконкому, на яких було розглянуто 38 питань.
Звітував Іван Дмитрович і про виконання бюджету, і про використання додаткових коштів – мова йшла про будинок культури, ФАП, бібліотеку, упорядкування кладовища, дитячий садок і школу, вуличне освітлення.
Значна увага приділялася і роботі зі зверненнями громадян, тому всі вони вирішувалися у встановлені терміни і на належному рівні. А про школу сільський голова вів мову на такому рівні, ніби він працював у ній директором.
Дякував при цьому за підтримку і розуміння спонсорам Бершадської філії ПрАТ «Зернопродукт МХП», батькам учнів, підприємцям.
«Спробуй тепер щось зробити за бюджетні кошти, – навів він приклад, – коли тільки одна секція стільців для будинку культури коштує майже 1400 гривень. А на додачу навіть ті кошти, які є, «застрягли» у казначействі».
Багатьом із 583 пенсіонерів у селі теж треба було допомагати – як не коштами, то хоча б словом, порадами. І це вдавалося, бо присутніми не було зроблено жодних зауважень із цих питань.
– Якщо у громаді десь щось не так, – звернувся до всіх Іван Дмитрович, – я завжди готовий відгукнутися на конкретні пропозиції щодо покращення моєї діяльності.
Про проблеми, які не повинні залишатися поза увагою, вів мову дільничний інспектор міліції О.О. Синявський.
На зборах виступили директор Бирлівськоі школи І.А. Гонтарук, завідуюча дитячим садком Г.Ф. Щерба, яка відзначила, що почерк у роботі сільського голови відстежується скрізь.
Небайдужість до проблем громади продемонстрували і присутні на зборах її представники. Певні претензії у них були щодо санітарного стану навколо Бирлівки, просили також допомогти одному із односельчан.
Відповідати на питання щодо виплат дотацій за здану худобу, низьких цін за здане молоко, неякісне електропостачання тощо довелося головному зоотехніку управління АПР РДА В.Г. Годованцю, заступнику директора Бершадських ЕМ Р.В. Килівнику та представнику Тульчинського молокозаводу. Якби на запрошення сільського голови взяти участь у роботі зборів відгукнувся хтось ще і з Бершадського молокозаводу, взагалі можна було б досягнути порозумінь у ході закупівель молока.
У роботі зборів взяв участь і виступив голова районної ради М.П. Грабчак, який подякував сільському голові та виконавчому апарату сільської ради за те, що разом із членами виконкому, депутатами зуміли справлятися з виконанням програми соціально-культурного розвитку своєї громади. Враховуючи ситуацію у державі, він також звернувся із закликом зберігати громадський спокій на Бершадщині.
Павло КУШПЕЛА, с. Бирлівка.