Нещодавно такий семінар-практикум відбувся в Бершаді.
Перед початком пленарної частини заступник начальника державної інспекції сільського господарства Валентин Поліщук розповів: – Метою семінарів є донесення актуальної інформації до відома всіх зацікавлених осіб, суб’єктів господарювання, сільських голів, землевпорядників та інших людей, причетних до агропромислового розвитку. Це питання насінництва, якості сільськогосподарської продукції, сертифікації зерна, зернових складів, дотримання законодавства та нормативно-правових актів у сфері експлуатації та технічного стану машин, дотримання земельного законодавства, використання та охорона земель усіх категорій та форм власності.
Головне у нашій роботі – провести профілактичні заходи, вказати на ті порушення, які в подальшому можуть бути зафіксовані державною інспекцією при проведенні перевірок. Сьогодні вказуємо, на що необхідно звернути увагу товаровиробникам, сільським головам, що потрібно підправити. Якщо виникають якісь питання, ми їх узагальнюємо і потім у вигляді пресрелізу направляємо на районні державні адміністрації для подальшого використання в роботі. Наша аудиторія досить широка – керівники сільгоспформувань, агрономи, інженери, землевпорядники сільських рад, сільські голови та інші зацікавлені особи. Найтиповіші запитання, що звучать на семінарах, стосуються використання земель сільськогосподарського призначення.
… На перший погляд семінар-практикум міг видатись нуднуватим. Але це тільки для тих, хто не цікавиться згаданою проблематикою. Для мене, по суті людини сторонньої, було цікаво послухати розповідь про завдання та пріоритети насінництва – про це говорила начальник управління контролю за якістю насіння та садивного матеріалу Анастасія Школьна. А тим, хто професійно займається проблемою, звісно ж, потрібно знати особливості організаційно-методичних засад галузі, створення системи суб’єктів насінництва, інспектування насінницьких посівів. Ще ж потрібно правильно задокументувати насіння, дотриматися системи стандартів при сертифікації і т.д.
Заступник начальника управління контролю якості сільськогосподарської продукції, начальник відділу контролю якості с/г продукції та декларування Микола Зінець говорив про якість зерна та продуктів його переробки, здійснення моніторингу ринку, декларування зерна суб’єктами його зберігання тощо.
Василь Бартко, заступник начальника управління технічного нагляду, охорони праці та технічної безпеки, вів мову про перевірку технічного стану сільгоспмашин, безпеку праці під час виконання робіт.
Мабуть, найбільше уваги привернула тема Валентина Поліщука – «Дотримання земельного законодавства, використання та охорона земель усіх категорій та форм власності». Які є види порушень, методи впливу та їх усунення, оренда землі, зміна орендної плати, захист прав на землю, використання земель сільськогосподарського призначення, самоврядний контроль за використанням та охороною земель – ці та інші питання піднімав у своєму виступі промовець.
Усі учасники семінарів-практикумів одержали необхідну друковану продукцію, диски, які стануть доброю підмогою в роботі.
Федір ШЕВЧУК