Днями заступник голови районної ради В.С. Бондаренко мав розмову з начальником відділу охорони здоров’я райдержадміністрації Д.Н. Яремчуком, головним лікарем центральної районної лікарні В.А. Залецьким та голов ним лікарем комунальної установи «Бершадський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Л.І. Брикулею, на місці цікавився ходом реформування медицини, побував у всіх відділеннях і структурних підрозділах цих закладів. Було обговорено проблемні питання галузі, перспективи розвитку системи охорони здоров’я, конкретні пропозиції по підвищенню стандартів та якості медичного обслуговування.
Домінувала думка: мета реформування медичної галузі – покращення роботи закладів охорони здоров’я, підвищення ефективності та доступності медичного обслуговування населення.
Люди, особливо в селах, завжди побоюються реформ, як і всього нового. Тож цікаво було почути думки і пересічних громадян та самих медиків про реформування медичної галузі.
Жителька Маньківки Х.О. Криворука разом з чоловіком купувала ліки в аптеці міста.
Про реформу майже нічого не чула. Медичне обслуговування, вважає, не погіршилося, а от ліки – дорогі, а часом і неякісні. «Колись пеніцилін скрізь був по 11 копійок, – каже пенсіонерка, – а тепер за 20 таблеток заплатила 108 гривень».
Чимало громадян відчули переваги денного стаціонару, адже вдома, як кажуть, і рідні стіни допомагають. Бершадець Г.Г. Ковальчук підліковує серце, йому щодня ставлять крапельницю. Лікування призначила сімейний лікар В.В. Менюк, яка вже багато років знає свого пацієнта. На думку Г.Г. Ковальчука, саме від лікарів, медперсоналу дуже багато залежить. Працівники, стверджує він, ставляться до людей добре.
Жителька Яланця Є.З. Жорняк теж щодня приїжджає до комунальної установи «Бершадський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» на процедури. Пояснює: лягти в лікарню їй нема як, а денний стаціонар – добре. Зараз в Яланці немає лікаря загальної практики – сімейної медицини, тож по суботах у селі приймає лікар Ю.В. Сінолуп.
Молода мати Л.А. Плахотна з маленьким сином прибула з Бирлівки на прийом до педіатра. «Ми завжди звертаємося до С.О. Красюк і задоволені».
– Дітей завжди багато на прийом, – каже районний педіатр С.О. Красюк. – Так було, коли працювала в дитячій консультації, і тепер теж.
Стосовно реформування Світлана Олександрівна висловила таку думку: коли будуть готувати сімейних лікарів з самого початку навчання – буде добре.
Оксана Вікторівна Руснак після закінчення медичного університету два роки працювала педіатром. Пройшла курси і нині вона лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. На дільниці 1200 дорослих і 360 дітей. Тепер пацієнти, каже О.В. Руснак, спочатку йдуть до сімейного лікаря, який, за потреби, дає направлення до того чи іншого спеціаліста.
– Завдяки підтримці влади, – наголошує заступник головного лікаря комунальної установи «Бершадський район ний центр ПМСД» О.Б. Шелест, – за минулий рік вдалося чимало придбати обладнання, в тому числі і для більшості сільських лікувально-профілактичних закладів. Тому можу сказати: прогрес є.