Fridge magnet wooden gears

П’ятиріччя поступу

  • Подобається1Не подобається
  • 31 Березня 2010, 00:45

Протягом останніх років в районі створено: прийомну сім’ю на базі родини Сівруків з Кидрасівки, до якої передано на виховання та спільне проживання двох дітей, та два дитячих будинки сімейного типу на базі родин Марченкових та Стьопіних з Шляхової, які виховують дев’ять дітей.
Два роки тому було відкрито єдиний повноштатний у Вінницькій області Флоринський сільський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Райдержадміністрацією підготовлено 136 подань для присвоєння багатодітним матерям почесного звання України «Мати-героїня». Шіст - десяти восьми воно вже присвоєне. Більше двадцяти матерів-героїнь отримали одноразову винагороду в сумі десятикратного прожиткового мінімуму на суму близько 150 тис. грн.

243 сім’ї, де проживають діти-інваліди, відвідали працівники відповідних служб, вивчивши матеріально-побутові умови проживання, надавши відповідну допомогу. За сприяння народного депутата України Анатолія Матвієнка одержано необхідне обладнання для відкриття реабілітаційного ценру для дітей-інвалідів на базі Бершадської ЦРЛ.

Щорічно в районі за всіма джерелами фінансування, а це сума близько мільйона гривень, оздоровлюється більше половини дітей шкільного віку.
Освітяни Бершадського району вже п’ятий рік поспіль продовжують працювати над проблемою «Впровадження інноваційних технологій у навчально-виховний процес та управлінську діяльність». У районі функціонує 86 освітніх закладів: 39 дошкільних, 42 загальноосвітніх, в тому числі 20 шкіл І-ІІ і 20 шкіл І-ІІІ ступенів, з них 37 сільських (92,5%) та три міські школи (7,5%), школа-інтернат для дітей з вадами розумового розвитку, професійно-технічна школа. Діють: дитячоюнацька спортивна школа, будинок дитячої творчості, станція юних техніків, станція юних натуралістів.
Стабілізувалась мережа ДНЗ, підтвердженням є той факт, що у районі на даний час функціонує 36 ДНЗ. Станом на 1 січня 2010 року нараховується 2945 дітей дошкільного віку, що на 266 більше, ніж у 2005 році. Охоплено дошкільною освітою 1795 дітей, що становить 61 відсоток, у 2005-му було 57 відсотків.

Протягом звітного періоду відбулися зміни у мережі загальноосвітніх шкіл, яка в цьому році складається із 473-х класів, у яких навчається 6792 учні, що менше на 41 клас та 1410 учні порівняно з 2005 роком. В середньому за кожен навчальний рік контингент зменшувався на 352 учні.
У Бершадській професійнотехнічній школі навчається 98 учнів, які здобувають професії кухаря-кондитера та агротехнічного спрямування.
У другу зміну 40 учнів міських шкіл мають змогу здобути професію водія транспортних засобів. Професійне навчання запроваджено і в Устянській ЗОШ І-ІІІ ступенів, де учні 10-11-х класів оволодівають професією кравця та тракториста.

Протягом п’яти останніх років у наших школах подвоїлась кількість комп’ютерів. Усі 40 загальноосвітніх шкіл підключені до Інтернету.
На постійному контролі у відділі освіти знаходиться робота з виконання районної комплексної програми «Обдарована молодь» на період 2009-2012 рр.
Школярі району – щорічні призери та переможці обласних предметних олімпіад.
Лише у 2009-2010 н.р. зуміли вибороти 21 призове місце, що найбільше за останні 5 років. Щорічно зростає кількість педагогів, які стають учасниками та переможцями Всеукраїнського конкурсу «Учитель року».

На початок 2010 року в усіх навчальних закладах району працює 1164 педагогічних працівники. З них: в дошкільних навчальних закладах – 196, загальноосвітніх – 935, позашкільних – 33.
Реалізовуючи районну програму «Шкільний автобус на 2004-2010 роки», придбано два автобуси. На сьогодні 155 учнів з 254, які потребують, підвозяться. Заплановано придбання в цьому році ще трьох автобусів.
За останні роки значно збільшилось фінансування закладів освіти. Якщо у порівняльному році на освіту було виділено 15,8 млн. грн., то у 2009-му майже сорок три з половиною мільйона. А вартість утримання одного учня зросла за цей період з 1867 до 6878 грн.
Заробітна плата вчителя порівняно з минулими роками виросла більше, як в два рази.

Нині вона становить 1709 гривень, тоді як на початку 2005го – 742 грн.
У школах, де навчається 100 і більше дітей, введено посади медичних сестер, в п’ятнадцяти школах – посади психологів.
Вперше за останніх 20 років поновлено шкільні меблі, придбано обладнання для шкільних майстерень, спортивних залів, їдалень, кабінетів хімії на загальну суму понад 100 тис. грн.

Вусіх школах проведено холодну проточну воду та закуплено водонагрівачі, проведено капітальні ремонти покрівель, котелень. В трьох школах замінено вікна. Поліпшилось харчування та оздоровлення дітей.
Угалузі охорони здоров’я протягом звітного періоду продовжували роботу по забезпеченню доступності медичної допомоги, покращанню медичного обслуговування жінок і дітей.

З2005 року народжуваність зросла з 8,16 до 9,98 відсотка, загальна смертність знизилась з 21,8 до 18,6 відсотка. У 2005 році в районі народилось 557 немовлят, а у 2009му – 659.
За останні 5 років фінансування галузі зросло майже в 3 рази і досягло у 2009 році 22 млн. грн.
Розгалужена система закладів охорони здоров’я призводить до розпорошення коштів, значна їх частина спрямовується на забезпечення утримання закладів, грубо кажучи, стін, а не пацієнтів.

Сільська медицина фактично використовує 30 відсотків бюджету галузі, як це і передбачено районною програмою розвитку первинної медико-санітарної допомоги на період до 2013 року. Однак децентралізація фінансування не завжди на користь. Намагання органів місцевого самоврядування зберегти статус дільничних лікарень часто не мають під собою фінансового підґрунтя, адже чисельність населення на дільницях значно зменшилась, тому принцип подушного фінансування дозволяє лише утримувати медичний персонал та сплачувати вартість енергоносіїв.

Зміцнення матеріально-технічної бази ЦРЛ та підготовка висококваліфікованих спеціалістів дозволить в майбутньому створити на їх базі сучасні медичні центри. Впевнені, що центральна районна лікарня готова працювати як такий центр. Адже впродовж звітного періоду зроблено багато. Набули сучасного вигляду палати в хірургічному та терапевтичному відділеннях.

Впроваджуються енергозберігаючі технології. Відновлено функціонування сучасної операційної у хірургічному відділенні. Замінено дах стаціонарного корпусу, повністю перекритий дах у сомато-діагностичному, частково в поліклінічному відділеннях. Придбано сучасного обладнання на суму більше мільйона гривень.

Надзвичайно багато зусиль докладено для того, щоб завершити будівництво та придбати значну частину обладнання акушерсько-гінекологічного корпусу. Якнайскоріше введення його в експлуатацію дасть змогу відкрити в області перший міжрайонний акушерсько-гінекологічний центр.
Багато зроблено по покращенню матеріально-технічної бази і сільських ЛПЗ.

Щиро сподіваємось, що спільними зусиллями нам вдасться втілити в життя ті непрості завдання, які стоять перед охороною здоров’я.
З метою його зміцнення в районі збережено мережу дитячо-юнацьких спортивних шкіл, в яких займається більше 600 дітей в секціях з греко-римської боротьби, футболу, веслування на байдарках і каное, легкої атлетики, стрільби, боксу.

Збірні команди району постійно беруть участь в обласних змаганнях різних рівнів і за їх підсумками щороку посідають призові місця в області, а в останньому район посів перше загальнокомандне місце у комплексному заліку 5-х літніх юнацьких спортивних ігор.
Наші спортсмени входять до складу збірної команди України з веслування на байдарках і каное, городкового спорту, стендової стрільби. З даних видів спорту наші неодноразово ставали переможцями обласних і Всеукраїнських змагань, чемпіонами світу і Європи.
За звітний період для ефективної діяльності установ культури було прийнято 8 районних програм.
Відбулися чисельні соціокультурні та мистецькі акції.

Творчі колективи району та народні майстри достойно представили Бершадщину під час проведення обласного фестивалю «Вишивана доля Вінниччини», три колективи брали участь у творчому звіті майстрів мистецтв і художніх колективів Вінницької області «Благословенна земля моя, Вінниччина» в Києві.

Гордістю культури району є 15 колективів, що носять звання «народний» та «зразковий», творчість яких відома далеко за межами району, працюють 60 майстрів художньої творчості. Заробітна плата працівників культури зросла більш, як в три рази. За підсумками діяльності галузі культури в області район всі п’ять років займав другеперше місця.

За кожною названою цифрою доповіді – щоденна конкретна робота структурних підрозділів райдержадміністрації, органів центральних відомств, керівників. Спільно нам вдалося зробити чимало.
Впевнено можемо сказати, що про більшість проблем, які є в районі, ми не тільки знаємо, а й прагнемо створити умови для їх усунення, сприяти розв’язанню.

Після того, як керівник апарату райдержадміністрації В.Д. Максимчук виступив з інформацією по другому питанню, відбулося обговорення, в якому взяли участь голова правління ВАТ «Птахокомбінат «Бершадський» І.І. Андрушко, начальник РВ УМВС України у Вінницькій області В.М. Андрущенко, Маньківський сільський голова Г.І. Вербецький, голова районної ради ветеранів війни і праці В.М. Крамар, головний лікар ЦРЛ В.А. Залецький, голова міської ради ветеранів війни та праці А.П.
Вайнер, голова районної ради М.Г. Бурлака.


Сторінки:
3 2 1
Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Тирлівка, Кавкули – і про них не забули</b><br />Черговий «День районної ради» її голова М.Г. Бурлака провів у Тирлівській територіальній громаді разом з депутатами...
2 фото   
<b>Соціальні послуги служби зайнятості нового покоління</b><br />Зростаючі масштаби безробіття, збільшення його тривалості потребують підвищення ефективності діяльності служби...
2 фото   
<b>Працюють спільно на результат</b><br />Голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур продовжує виїзди в територіальні громади району. Цього разу він побував у...
2 фото   
<b>Урочисте зібрання "Ліс - краса й багатство краю"</b><br />13 грудня 2011 року о 10 годині членами Сумівського шкільного ліництва «Юні друзі лісу» Сумівської ЗОШ І &ndash; ІІІ...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Хмарівка
Гречанівський Тодор Андрійович (1910) 1910 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.41.

З історії Бершаді
Перемога Великої Жовтневої соціалістичної революції була радісно зустрінута бершадськими трудівниками. В січні 1918 року тут проголосили Радянську владу. Але незабаром до міста вдерлися німецькі окупанти. Окупація та хазяйнування буржуазно-націоналістичних банд важким тягарем лягли на плечі трудящих. Тільки з цукрового заводу було вивезено 50 тис. пудів цукру. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

П’ятиріччя поступу - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення