Щодо самих газових мереж, то у районі їх вже 243 кілометри, у десяти газифікованих населених пунктах налічується до 3,5 тисячі споживачів природного газу
– Миколо Васильовичу, насамперед, розкажіть про передумови створення вашої нової структури і як взагалі сприймати такий перебіг подій?
– Найперше відзначу, що ні про який розкол у Бершадському УГГ не може бути і мови. Усі роботи, розпочаті нами в селах, ми завершимо.
У нашій справі по-іншому й бути не може. А от щодо очолюваної дільниці, то відповідна державна структура, яка буде відтепер займатися газопостачанням і обслуговуванням газопроводів природного газу, створена згідно з постановою Кабінету Міністрів, а ми є лише її підрозділом. Створено її в результаті того, що ті, хто займався цим попередньо, із виконанням зобов'язань не справлялися, через що і були позбавлені ліцензій. І я вважаю, що від того буде тільки користь, що у газових мереж з'явився, нарешті, один господар.
А щодо Бершадського УГГ, то воно аж ніяк не залишиться на узбіччі. Адже це досить потужний підрозділ з кваліфікованими кадрами, які можуть виконувати будь-які роботи по розширенню мереж газопостачання. Єдине – вони вже не будуть їх обслуговувати.
А ще ж не варто скидати з рахунків, що значна частина населення користується зрідженим газом, яким вони теж забезпечуватимуть.
– А тепер скажіть декілька слів про ввірене вам господарство, його адресу, коло обов'язків та можливі перспективи, якщо такі відкриваються?
– Центральний офіс дільниці, яка юридично почала діяти з 1 грудня 2009 року, знаходиться у с. Шляховій в адміністративному приміщенні сільгосптовариства. І нехай ні в кого не закрадеться підозра, чому саме в цьому селі, а не в іншому, тому, мовляв, що Макарчук звідсіля родом? Шляхову обрано центром, бо так склалося технологічно. Саме у це село газ заведено найперше, і вже звідсіля він розходиться по селах зони Забужжя. Тож дільниця буде максимально наближеною до мережі газопостачання. Оскільки відтепер це державна структура, то й матеріально-технічна база у нас формується при допомозі держави – техніку, прилади отримуємо нові.
Штат працюючих укомплектовується, найперше, з тих, хто був задіяний на обслуговуванні мереж газопостачання раніше. Але перехід до нас здійснюється тільки за їх бажанням.
Щодо самих газових мереж, то у районі їх вже 243 кілометри, у десяти газифікованих населених пунктах налічується до 3,5 тисячі споживачів природного газу.
Але якщо навіть назвати їх щасливчиками, то своє щастя вони, швидше всього, створювали власними руками.
Тільки Шляхову було газифіковано зусиллями господарства. Щоправда, чимало допомогли у цьому земляки, які при владі, районна державна адміністрація та районна рада. За бюджетні кошти виконувалися в основному підвідні газопроводи.
Ми ж свою роботу, найперше, спрямовуватимемо на те, щоб споживачі природного газу не відчули перемін від того, хто здійснюватиме його поставку та обслуговуватиме мережі. З переходом у державну власність у нас навіть з'явиться перевага. Наприклад, вперше буде повністю, як того вимагають державні норми, укомплектовано штат працюючих, відповідно підвищиться рівень контролю. А головне, ми зможемо забезпечувати нормальне і безпечне газопостачання. Адже до цього часу виручало тільки те, що мережі газопостачання ще нові. Хоч у Шляховій терміни їх експлуатації теж вже до 20 років. Якщо тільки відкладати надалі заходи по їх обслуговуванню, це може призвести до серйозних нещасних випадків. А ще ж не потрібно забувати, що намічене обслуговування значно продовжує термін їх експлуатації.
– Жителям Бершадщини в цілому, буде, мабуть, небайдуже, наскільки ваша, державна вже структура, буде зацікавлена в газифікації району?
– Як на мене, то вважаю, що держава якраз і повинна бути зацікавлена у розширенні мереж газопостачання. А щоб газифікувати район, найперше потрібно спрямувати зусилля, щоб підвести голубе паливо до районного центру, і вже після того братися за газифікацію населених пунктів.
А така перспектива є. Будівництво підвідного газопроводу навіть розпочато. Є також перспектива фінансування даних робіт.
Щоправда, підняти такий їх обсяг, та ще й у короткий термін, одній якійсь організації не під силу. Тому ми будемо готові співпрацювати будь з ким. Як би не стрибали ціни на газ, голубе паливо завжди було і буде одним із найвигідніших видів палива у побуті.