І сьогодні є гарна можливість висловити велику вдячність голові райдержадміністрації Івану Стефанцову, його першому заступнику, працівникам структурних підрозділів, міському та сільським головам, народним депутатам Миколі Кучеру, Григорію Заболотному, депутату обласної ради Олегу Ковбасюку, керівнику районної ради сільгосп - товаровиробників Сергію Савченку, голові асоціації фермерів та приватних землевласників району Петру Третяку, керівникам промислових та сільськогосподарських підприємств, виконавчому апарату та депутатам районної ради за сприяння та належну підтримку, розуміння у вирішенні наших загальнорайонних завдань.
А це забезпечення сучасних вимог життя в галузях охорони здоров’я, освіти, культури, соціального захисту населення, фізкультури та спорту, впровадження заходів по екології, ремонту доріг, утримання всіх об’єктів соціальної інфраструктури. Спільні зусилля дали змогу забезпечити виконання районного бюджету на 125%, що в свою чергу посприяло виконанню прийнятих районних програм.
Звичайно, виконання бюджету є, але цих коштів завжди не вистачає. Тому ми всі разом працюємо над залученням додаткових фінансових ресурсів. У полі зору пошук шляхів створення робочих місць, інвентаризація сільськогосподарських земель, водних об’єктів, підвищення рівня заробітної плати. Саме це ми вважаємо головними додатковими надходженнями до бюджету.
Разом із тим важливу роль відіграє і залучення позабюджетних коштів для розвитку територіальних громад. Тому ми активно працюємо у цьому напрямі. Зокрема, наші громади беруть участь у різних конкурсах та грантових проектах.
Набутий досвід останніх років свідчить – самодостатні територіальні громади є основою добробуту. Давно минули часи, коли на розвиток базової соціально-побутової та комунальної інфраструктури, вирішення нагальних питань селяни мали повну підтримку від потужних місцевих сільгоспвиробників та державного бюджету. Сьогодні – час соціальної мобілізації громад та реалізації їх ініціатив, напрацювання механізмів співпраці основних суб’єктів громади, влади і бізнесу.
Участь у реалізації громадських проектів значно вплинула на зростання соціальної єдності в межах громад та віри у позитивні перспективи розвитку села. Як бачимо, влада, яка використовує спільне з громадою врядування, має більшу ефективність управління та більш динамічний місцевий розвиток.
Тому, з метою залучення позабюджетних коштів для фінансування закладів соціальної сфери, міська та сільські ради, координатори проектів та інтелектуальна категорія населення залучаються до участі у навчаннях та тренінгах щодо написання і підготовки проектів.
Враховуючи напрацювання певної системи в цьому напрямку, ми набули відповідного досвіду. До прикладу, Програми розвитку ООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», учасниками якої стали громадські об’єднання Флоринської, М’якохідської, Сумівської, Бирлівської, Михайлівської, Війтівської, Устянської та Красносільської сільських громад.
У результаті участі громад району в даній програмі протягом І та ІІ фази проекту реалізовано громадських ініціатив вартістю понад 2 млн. грн.
При цьому коштів районного бюджету залучено близько 650 тис. грн., а громадських – до 170 тис. грн.
Починаючи з 2008 року, громади району неодноразово були учасниками обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Вінницької області, умови якого передбачають реалізацію соціальних проектів на принципі співфінансування бюджетів різних рівнів та залучення фінансової та інших видів допомоги з боку партнерських організацій. Переможцями за цей період ставали 7 громад, чотири рази – Красносільська, тричі – Баланівська, двічі – Війтівська, а Серединська, Флоринська, Устянська та Ставківська – по одному разу.
У 2016 році від Бершадського району на обласний конкурс розвитку територіальних громад було подано 26 проектів, 7 із яких отримали перемогу (Бершадська міська, Війтівська, Красносільська, Шля хівська, Лісниченська, П'ятківська та Джулинська громади). Загальна вартість проектів-переможців становить 1,7 млн. грн., на реалізацію яких з місцевих бюджетів виділено більше 600 тис. грн., з фонду конкурсу – 447 тис.грн. та більше 600 тис. грн. залучено з інших джерел.
Дуже важливо відзначити активну позицію та підтримку народного депутата Миколи Кучера саме у розвиток району. Лише цього року через Міністерство регіонального розвитку він спрямував близько 6 млн. грн. Ці кошти використані на покращення матеріальної бази об’єктів відділу освіти, медицини, культури та благоустрій центрального міського парку, а також більше 3 млн. грн. направлено на ремонт доріг.
У процесі життя одні питання вирішуються, а інші – виникають. Уже найближчим часом планується велика робота щодо покращення стану доріг в районі. На ці цілі необхідно щонайменше 10 млн.грн., у тому числі на дороги: – загальнодержавного значення – 8,5 млн. грн., – місцевого значення – 1,5 млн. грн.
До переліку також додам: – відновлення роботи Бершадського спиртового та Красносільського цукрового заводів; – завершення будівництва газопроводу Тростянець-Бирлівка; – реконструкція автомобільного мосту через р. Південний Буг у с. Берізки-Бершадські; – переведення котельні Чернятської ЗОШ із природного газу на альтернативні види палива та виведення шкільних котелень із підвальних приміщень; – з метою створення робочих місць залучення інвестицій у сільськогосподарське виробництво, переробку деревини в лісовому господарстві; – відновлення фінансування державних програм житлового будівництва; – надання допомоги хворим на онкологічні, гемодіальні, гепатитні та інші важкі захворювання; – перегляд тарифної політики при наданні житловокомунальних послуг населенню; – будівництво полігону твердих побутових відходів; – створення кооперативів для заготівлі та переробки сільськогосподарської продукції; – державна цінова політика та підтримка землекористувачів, яка б сприяла збільшенню утримання поголів`я ВРХ, свиней, птиці; – реконструкція високовольтної лінії передач із метою підсилення електропідстанції необхідних потужностей для нашого міста та населених пунктів району.
Для підвищення ефективності місцевого самоврядування головними пріоритетами діяльності районної ради у наступному звітному періоді мають бути: – посилення взаємодії та зміцнення зв’язків з територіальними громадами, сприяння ефективному здійсненню органами місцевого самоврядування своїх повноважень; – виконання затверджених районних програм та зокрема програми соціально-економічного та культурного розвитку району, що буде сприяти розвитку територіальних громад та наповненню районного бюджету; – підвищення рівня відкритості і прозорості органів місцевого самоврядування, зміцнення ефективної співпраці між органами влади, засобами масової інформації, громадськістю тощо.
У переддень свята Дня місцевого самоврядування прийміть найщиріші вітання.
Це свято нашої громади, кожного села, міста, їхніх мешканців. Відзначення цього свята є підтвердженням самоврядних традицій багатьох поколінь українців, реалізації їхнього права брати участь в управлінні державними справами на місцевому рівні. Це традиція людей, яким довіряють і яких наділяють владними повноваженнями. Тільки така влада є й справді народною – владою не над громадою, а легітимною владою самої громади, для громади та в інтересах громади.
Впевнений, що працівники органів місцевого самоврядування залишатимуться завжди мудрими, толерантними, готовими в будь-яку хвилину прийти на допомогу. І разом з усією громадою, депутатами в мирі й злагоді підніматимуть потенціал краю на вищий рівень.
Сердечно бажаю усім, хто працює на благо територіальної громади, кожній родині, кожному мешканцю, міцного здоров`я, достатку й благополуччя.
Нехай усі життєві негаразди обходять нас стороною, а непохитна віра у мирне та щасливе майбутнє рідного краю та України додають усім нам сили та наснаги.