Один із напрямків діяльності оздоровчих таборів – формування здорового способу життя
На харчування у пришкільних таборах з місцевого бюджету використано понад 317 тис. грн., з розрахунку 6,7 грн.
на одну дитину. Крім того, керівниками загальноосвітніх шкіл залучено додатково 5598, 82 грн. від сільськогосподарських підприємств, приватних підприємців. Найбільшу допомогу продуктами харчування надало товариство «Світанок-Агросвіт» Шляхівському пришкільному табору на суму 2581 грн. В усіх таборах було організовано дворазове гаряче збалансоване калорійне харчування.
Робота таборів була спрямована за напрямками: спортивно-оздоровчому, екологоприродничому, туристськокраєзнавчому та художньоестетичному. Проводились різноманітні заходи: екскурсії та походи у музеї Баланівки, Поташні, Бершаді, інтелектуальні та розважальні конкурси, рухливі ігри, свята тощо.
За маршрутними листами «Мій край – моя земля», «Трудовий», «Правовий Все знайко», «Юний інтелектуал» працювали загони в пришкільних таборах Устянської, Красносільської, Шляхівської, Війтівської, Баланівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Маньківської, Берізкобершадської, Шумилівської ЗОШ І-ІІ ступенів.
Крім розважальних та інтелектуальних заходів, школярі займалися трудовими справами. Учні упорядковували території шкіл, пам’ятники та меморіали Слави, водоймища, проводили операцію «Джерело». Вихованці Сумівської та Флоринської шкіл надавали допомогу працівникам лісових господарств. Учні Бершадської ЗОШ №1 прибрали від сміття 100 м берега р. Берладинки.
Один із напрямків діяльності оздоровчих таборів – формування здорового способу життя. Стало традицією проведення у пришкільних таборах днів здоров’я, малих олімпійських ігор, змагань «Козацькі забави», «Веселі старти», подорожі по станціях з безпеки життєдіяльності, акції на теми боротьби зі шкідливими звичками. У пришкільних таборах Поташнянської, Серединської, Теофилівської, Ставківської, Кидрасівської шкіл було організовано та проведено ігри «Знайди скарб», «Зірниця», «Таємничий пакет», у Баланівському пришкільному таборі – спортивно-туристичну гру «Факел дружби». Відповідно до спортивно-оздоровчого напрямку роботи пришкільного табору «Зодіак» Бершадської ЗОШ №3 було організовано профільні загони: «Зірки спорту», «Максимум», «Національна баскетбольна асоціація», «Торнадо» та інші.
Під час проведення єдиного дня безпеки у пришкільному таборі «Юність» П’ятківської ЗОШ відбулася бесіда із провідним спеціалістом Бершадського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді А.М. Янчук. Надовго запам’ятається зустріч з доктором біологічних наук М.І. Дзюбенком, випускником Крушинівської школи, вихованцям пришкільного табору «Колосок» с. Крушинівки.
В усіх таборах діяли спортивні секції, проводилися екскурсії на природу. Діти Михайлівського пришкільного табору побували в місцевому урочищі Березина, провели вікторину «Знай! Люби! Бережи!». Учням Берізкобершадської школи запам’яталися походи-подорожі у чарівний світ природи, туристичний похід «Над Бугом рікою», участь в акції «Джерело». Вихованці Яланецької ЗОШ побували в майстерні сільського умільця П.В. Лавренюка та в деревообробній майстерні села, Бершадської №1 – на швейній фабриці, а учні Голдашівської школи з великим задоволенням працювали у «Майстерні Лісовичка», де виготовляли вироби із природного матеріалу. Для дітей оздоровчого табору «Романтика» Маньківської ЗОШ І-ІІ ступенів пізнавальними були екскурсії до сільського млина, кузні, тракторного стану та місцевого храму.
В усіх оздоровчих закладах району на кінець табірної зміни було організовано та проведено святкові заходи.
Учні району мали змогу оздоровитися в стаціонарних таборах: «Колос» (45), «Сосновий бір» (20) смт. Ободівки, «Ровесник» (12) смт. Теплика, «Зелена діброва» (5) смт. Крижополя.
У першу й другу зміни оздоровлено 82 дитини, із них: 8 дітей, позбавлених батьківського піклування; 10 – дітиінваліди; 15 дітей, які перебувають на диспансерному обліку в ЦРЛ; 12 – з багатодітних сімей; 37 дітей-переможців конкурсів, олімпіад, відмінники навчання. Четверо дітей поїдуть в табір у третю зміну.
Всього буде оздоровлено в стаціонарних таборах області 86 учнів. На оплату путівок буде використано майже 99 тис. грн.
Людмила ПОЧВІРНА, начальник відділу освіти райдержадміністрації.