НЕ СЛОВОМ, А ДІЛОМ
В новому забійному цеху на сортуванні птиці робітниця Наталя Іванівна Зайнуліна (на знімку зліва направо), завідуюча цехом Лариса Павлівна Замкова і робітниця Марія Тихонівна Криворука.
Цією алеєю до одного з виробничих підрозділів птахокомбінату щоденно поспішають у справах десятки людей.
І хоч відстань чимала, жодного разу не зустрінете ні папірця, ні недопалка цигарки. Акуратно, зі смаком підстрижені зелені насадження, порядок. Рука не піднімається, щоб хоч чимось порушити цю красу.
Лишні затрати? Так, тут дійсно простежуються затрати праці. Але вони аж ніяк не лишні, а цілком виправдані. Колектив навчений до цього, от і потопає територія майже всіх виробничих підрозділів у такій от красі, квітах.
Здавалося б, вирощуючи і переробляючи птицю, проблем вистачає. Бо не настільки це проста справа. Але птахокомбінат має ще й три тисячі гектарів землі, що більше, ніж у багатьох сільгоспформуваннях району. Їй також потрібно давати раду. З неї тільки в цьому році тут отримали 11 тисяч тонн зерна – кукурудзи і ранніх зернових, тисячу тонн сої, непоганий урожай ріпаку, соняшника.
Тобто, птахівникам вдається не менш успішно господарювати й на землі. А це досить важливо, адже зернова група в структурі раціонів годівлі птиці займає 55-58 відсотків.
Тож екологічно чиста продукція забезпечується сучасними технологіями, рекомендаціями науковців і власними підходами до цього самим колективом, зусиллями, розробками спеціалістів та рядових виробничників.
Стежка до споживача тут торується роками не тільки працею на фінансовий результат, а, перш за все, на покупця, який повинен гідно її оцінити. Щоб і за смаковими якостями, і по мікроелементах, вітамінному та білковому складу вона відповідала європейським стандартам.
До речі, коли мова заходить про якість продукції, на птахокомбінаті наводять один із прикладів, який красномовно її підтверджує. Справа в тому, що, працюючи з багатьма іноземними компаніями, представники яких не рідкість на комбінаті, як і годиться за українським звичаєм, не забувають тут їх пригостити. Зрозуміло, продукцією власного виробництва. Як правило, ті не можуть за столом від неї відірватися і запитань при цьому ставиться безліч: і які раціони, і яким чином здійснюється годівля? Тож ознайомившись із виробництвом, переконуються, що немає тут ніякої показухи, що дійсно налагоджено такі технології, щоб продукція мала унікальні смакові якості. Гості, як правило, тут же пропонують поставляти їм бершадську курятину. За їх оцінками продукція птахокомбінату «Бершадський» поза всякою конкуренцією з угорською, голландською тільки за рахунок того, що тут не використовуються біостимулятори росту, генетично модифіковані корми. Причому, робиться це принципово. Такою є позиція керівництва і всього колективу. І вона дає результат. Адже по-іншому й бути не може. Уявімо: до 30 тонн м’яса виробляється щодня впродовж всього року. Це приблизно половина ширококолійного залізничного вагона. Як таку її кількість можна було б щодня реалізувати, якби вона хоч у чомусь поступалася якістю? Тільки ділова репутація, слава ділового партнера, чесного виробника виручає в даному випадку цей колектив у бізнесі.