Роботодавці та застраховані особи сплачують страхові внески один раз на місяць в день одержання роботодавцями в установах банків коштів на оплату праці.
Роботодавці щокварталу складають у двох примірниках розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (додаток 6 до Інструкції). Один екземпляр подається до центру зайнятості до 20 (а за рік – 25) числа місяця, наступного за звітним періодом, другий – залишається у роботодавця.
Роботодавці, які здійснюють виплату заробітної плати на поточні рахунки фізичних осіб в установах банків, сплачують страхові внески до Фонду в день перерахування коштів на особові рахунки. У разі видачі коштів на оплату праці з виручки від реалізації (наданих послуг) чи в натуральній формі, платники подають до установ банків платіжні доручення на перерахування страхових внесків до Фонду не пізніше наступного дня після здійснення виплат.
Фізичні особи-роботодавці сплачують страхові внески до Фонду один раз на місяць у день виплати заробітної плати найманим працівникам. Вказана сплата страхових внесків проводиться за безготівковими розрахунками або готівкою через установи банків, а у разі відсутності рахунків в установах банків – поштовим переказом через підприємства зв'язку.
Роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців.
Обов'язковість сплати страхових внесків встановлено ст. 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", а ст. 38, зазначеного закону, передбачена відповідальність за несвоєчасну та неповну сплату страхових внесків у вигляді штрафу та пені.
Штраф накладається у розмірі прихованої суми виплат, на які нараховуються страхові внески, а в разі повторного порушення – у трикратному розмірі зазначеної суми.
Пеня обчислюється, виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати (на день одержання заробітної плати в банку платниками на повну суму недоїмки, без урахування штрафів) за весь її строк, включаючи день сплати. Пеня на пеню не нараховується.
Внаслідок несвоєчасної сплати страхових внесків ряд діючих підприємств нашого району мають заборгованість до ФЗДССУВБ. Станом на 01.01.2008 року заборгованість до Фонду мають такі підприємства (див. таблицю).
За результатами проведення перевірок щодо повноти, своєчасності сплати страхових внесків до ФЗДССУВБ на деяких з вищевказаних підприємствах виявлено повторне порушення порядку сплати страхових внесків.
Новостворена заборгованість до Фонду буде стягуватись в обов'язковому порядку із нарахуванням пені. Тобто систематичне невиконання ПОУ обов'язків перед Фондом як страхувальника лише поглиблює фінансову кризу на підприємствах і призводить до збільшення фінансових зобов'язань перед Фондом за рахунок нарахування пені.
Враховуючи, що страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття за своєю суттю не є податками, а формою резервування частини заробітної плати для забезпечення матеріальної підтримки та надання соціальних послуг у разі настання страхового випадку, додаткового або часткового компенсування витрат, пов'язаних з прийняттям на роботу додаткової кількості працівників, несвоєчасна і неповна їх сплата призводить до незабезпечення надання в повному обсязі соціальних послуг населенню і фінансової підтримки ринкоутворюючим підприємствам.
Ольга БАДЬОРКО,
заступник начальника відділу взаємодії з роботодавцями.
ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ!
Для вас функціонує:
– найбільша Інтернет-система з працевлаштування з розширеними пошуковими серверами за будь-якими критеріями;
– розсилка на електронну поштову скриньку та на ваш мобільний телефон повідомлень про актуальні вакансії;
– підписка на отримання інформації про вакансії з найбільшої в Україні бази даних, що охоплює всі галузі економіки;
– можливість розміщення власного резюме;
– ТОП-вакансії – найбільш високооплачувані вакансії та затребувані професії на сучасному ринку праці;
– цікаві та корисні матеріали про працю;
– психологічні та профорієнтаційні тести для самовизначення у праці.
Всі Інтернет-послуги з працевлаштування орієнтовані на користувачів будь-якого рівня!
Сподіваємось, що ми стали корисними для вас!