Поки в країні точаться суперечки навколо тарифів, споживачі послуг перестають платити за їх надання. Порівняно з 2006 роком, де оплата становила 100%, за січень та лютий 2007-го проплата за водопостачання та водовідведення зменшилася на 30%. А це, в свою чергу, не дає можливості підприємству розраховуватися за електроенергію, сплачувати податки до бюджету, за очистку стоків МКК, вже не кажучи за придбання матеріалів та запчастин для поточного ремонту та якісного обслуговування водопровідно-каналізаційних мереж та обладнання. Крім того, це може привести до перебоїв з водопостачанням, або зовсім до відсутності води в трубопроводі, поскільки Бершадські ЕМ відключать від електроенергії об'єкти водозабезпечення міста за несплату.
Зробивши аналіз проплати за січень-лютий 2007 року, вияснилось, що малозабезпечені верстви населення та пенсіонери оплачують послуги стабільно, вони знають, що маючи борги, важко буде розрахуватися, а не платять в більшості ті, хто взмозі заплатити, але не хочуть, та ще й агітують населення до несплати. Невже так важко збагнути, що несплата за надані послуги вдарить не тільки по підприємству, а і по всіх абонентах, шкода, що при цьому постраждають і справні платники.
Тарифи на водопостачання та водовідведення введені в дію з 1 листопада 2006 року. Правильність їх перевіряли інспекція по цінах в районі, обласне контрольно-ревізійне управління, прокуратура, і ніхто з цих органів не виявив порушень при формуванні тарифів.
Проте сьогодні не можна з впевненістю говорити про те, що тарифи на житлово-комунальні послуги не зростатимуть, дивлячись на ріст цін на електроенергію, паливно-мастильні матеріали, обладнання, ріст мінімальної заробітної плати. Що винні ті люди, які, заради нашого блага, прибирають сміття, вивозять нечистоти, ремонтують в болоті іржаві труби. І скільки отримує працівник комунального підприємства після отого "економічно-необгрунтованого" підняття тарифів, хтось знає?
Однією і найбільшою причиною підвищення тарифу на водовідведення є місце розміщення міста по відношенню до очисних споруд. При будівництві напірного каналізаційного колектора від каналізаційної насосної станції №1 (район кінотеатру) до очисних споруд каналізації, які є власністю ЗАТ "Бершадьмолоко", було визначено, що відстань від КНС №1 до очисних споруд 4,3 км та перепад по рельєфу 92 м. Тому по проекту було збудовано проміжну КНС №2. А це означає, що 1 м3 стоків перекачується двічі з КНС №1 в КНС №2, та з КНС №2 на очисні споруди. На КНС №1 працює 4 працівники, витрачається певна кількість електроенергії, виплачуються зарплата, податки, витрати на ремонт трубопроводів та обладнання, але все те ж є і на КНС №2.
У переддень професійного свята бажаю всім працівникам здоров'я, добра, успіхів у нелегкій, але такій необхідній праці, терпіння та надії на краще в комунальному господарстві. А всім жителям міста, які користуються послугами водоканалу, хочеться сказати, що 100% проплата за послуги та ваша вдячність, є найвищою оцінкою нашої роботи.
Олександр ГОРБЕНКО,
начальник Бершадського ВПВКГ.