На озимі культури, які зійшли – пшеницю, тритикале та жито – 100 грн. на гектар посівів, на ячмінь – 55, ріпак – 50 грн. На ярі культури – пшеницю та тритикале – 100 грн. на гектар посіву, горох – 80, сою не нижче І репродукції – 80, сою не нижче ІІІ репродукції – 50, на гречку, просо – 80, ріпак – 50 грн.
Щодо мінеральних добрив, то компенсації підлягає вартість їх закуплених у період з 1 січня по 1 грудня 2007 року. Розмір компенсації: за амофос – 250, аміачну воду – 70, калімагнезію – 30, калімаг – 30-20, карбамід – 110, тукосуміші – 75, нітроамофоску – 200, аміачну селітру – 100, суперфосфат – 110 грн. за тонну. Всього на компенсацію за добрива державою передбачено 150 млн.грн.
Для визначення переліку господарств, які матимуть право на компенсації, управлінням АПР РДА створено спеціальну комісію. Заявки на їх отримання, подаються на озимі культури – до 1 квітня, на ярі – до 1 липня, мають право подавати до цієї комісії сільськогосподарські підприємства – юридичні особи, незалежно від форм власності та сфери управління, крім бюджетних установ та підприємств, що визнані банкрутами або проти яких порушено справу про банкрутство, та які мають прострочену більше як півроку заборгованість перед державним, місцевими бюджетами, Пенсійним фондом.
Про перелік документів можна дізнатися у районному управлінні агропромислового розвитку.
Комісія встановлює достовірність даних, обстежує посіви, складає акт про включення заявника до реєстру підприємств, які мають право на отримання бюджетних коштів. Вона ж визначає середній показник розміру компенсації на один га ріллі для району по добривах, пропорційно площі ріллі станом на 1 січня 2007 року.
У разі відмови у виділенні бюджетних коштів комісія у триденний строк видає сільгосппідприємству обгрунтовану відповідь.
По закінченню бюджетного року складається звіт про використання бюджетних коштів для узагальнення і надсилання Мінфіну до 1 лютого наступного року.