молоко
Виробництво його зменшено на 2129 тонн, поголів'я корів – на 74 голови. Хоч молочна продуктивність їх дещо зросла і становить 2760 кілограмів, ситуація не може не насторожувати. По цьому показнику ми на 17 місці в області. Більше трьох тисяч кілограмів молока від корови надоїли лише в
Усті,
Осіївці,
Флорино,
Джулинці, філії ТОВ "Зернопродукт", і лише у
М'якоході більше чотирьох тисяч. На жаль, у 8 господарствах із 21 надої нижчі двох тисяч кілограмів.
М'ЯСО
Середньодобові прирости ВРХ становили 491, свиней – 326 грамів, що більше, ніж у 2005 році. У ПП "Еліта",
Флорино,
Усті,
М'якоході,
Дяківці,
Джулинці,
Осіївці, філії ТОВ "Зернопродукт",
Поташні цей показник 600-950 грамів, по свинях – 450-540. Висновки в цьому плані треба зробити в
Сумівці,
Серединці,
Тирлівці, де його реалізація вже перевищує вирощування.
ХТО ВІДЗНАЧИВСЯ
В цілому ефективно ведеться галузь тваринництва в
Усті,
Осіївці,
Флорино, філії ТОВ "Зернопродукт", ПП "Еліта",
Шляховій,
М'якоході,
Джулинці,
Дяківці. Пущено її на самоплив у
Яланці,
Серебрії,
Ставках,
Тирлівці. У
Яланці виробництво м'яса зменшили на 181, молока – на 1917 тонн, надоєно його від корови лише по 1486 кг. Зменшено поголів'я. У серебрійському виробництво м'яса зменшено на 48 ц, молока – на 348 кілограмів. Надій від корови становить лише 1064 кг. Подібне і в деяких інших господарствах.
ПОГОЛІВ'Я
Станом на 1 січня ВРХ нараховувалося – 13878 голів, в тому числі 4287 корів, свиней – 20160 голів. Умовного поголів'я у розрахунку на 100 га сільгоспугідь – по 46. Серед районів області у нашому допущено найбільше його зменшення, в тому числі і корів. Порушено структуру їх у стаді – до 30,8 відсотка, тоді, як рекомендовано мати – 40-45. В той же час збільшено поголів'я у
М'якоході,
Джулинці,
Дяківці,
Тернівці.
Не зовсім таким, яким би він міг бути, виявився коефіцієнт використання розтелів. Вже і на обласній нараді прозвучав висновок про це, хоч резерви поповнення стада є.
У минулому році одержано в розрахунку на сто корів лише по 71 теляті.
ЖИТИ ПОРА ПЕРСПЕКТИВОЮ
– тільки тоді можна врятувати ситуацію. На місцях повинні зробити все, щоб наростити поголів'я худоби. Переглянути раціони, розробити стимули заохочення для працюючих.
Поставлено також завдання найближчим часом завершити роботи по ідентифікації худоби, з чим у сільгоспформуваннях справилися лише на 62 відсотки.
Голова райдержадміністрації С.Л. Шульц, підбиваючи підсумки, наголосила, що господарство, в якому не буде тваринництва, надалі вважатиметься неповноцінним. За ведення цієї галузі на районному рівні запитуватимуть не тільки керівників агроформувань, а й спеціалістів, які за неї відповідають і від яких дуже багато залежить.
Бо проблем, які виникли в тваринницькій галузі, немало. Не всі вони залежать від нас, однак врятувати ситуацію можна буде тоді, коли на місцях почнуть жити не тільки сьогоднішнім, а й завтрашнім днем.