На жаль, не обійшлося і без сюрпризів. Це значне подорожчання пально-мастильних матеріалів, особливо у пікові періоди робіт. Тепер вони дешевшають, але без них сільгоспвиробники вже можуть обходитися. Коли ж комплекс осінніх польових робіт був у розпалі, дизельне пальне коштувало 4,5 грн. за літр. Зрозуміло, це не могло не позначитися на економіці господарств.
Радує те, що на продукцію рослинництва склалися нормальні, стабільні ціни, чого не скажеш про тваринництво. Якщо на початку року ціна на свинину сягала 12 грн. за кілограм, то на сьогодні вона у межах 6-7 грн. Це вносить нестабільність у розвиток галузі.
У цьому році сільгоспвиробники зібрали набагато більше зерна – його вал очікується у межах 170-175 тис. тонн. Такого показника досягнуто вперше за останні 16 років.
Очікується також збільшення валового виробництва цукрових буряків, до того ж цукросировина нормальної якості. Це свідчить про те, що фінанси господарств дещо покращаться.
За попередніми підрахунками, рентабельність сільськогосподарського виробництва у районі сягне 15-16%, а прибутки сільгосппідприємств зростуть до 22 млн. грн. Як би там не говорили, село поступово відроджується. І є надія на те, що наступний рік теж буде вдалим. Адже відтепер вже ведеться мова про те, що бюджетна дотація сільгосптоваровиробникам збільшиться на 80 відсотків проти цьогорічної. А це теж певні надії на майбутнє. Усе залежить тепер від керівників і спеціалістів. Там, де виробництво організовано нормально, говорити про великі неприємності у його веденні не доводиться.
Звичайно, Україна рано чи пізно вступить до світової організації торгівлі, будуть відкриті кордони, і наше виробництво може стати певною мірою нерентабельним у порівнянні із світовими цінами. Але до цього треба готуватися. Де це розуміють, там вже на сьогодні нормально ідуть справи. У переддень професійного свята хочеться відзначити господарства, які можуть послужити прикладом у веденні сільськогосподарського виробництва. Причому, в першу чергу за рахунок дій, рішень керівників і спеціалістів, які їх очолюють. Тому і надалі можна розраховувати на розвиток таких, як ТОВ "Зернопродукт", СФГ "Новосулківське", птахокомбінат "Бершадський", на рахунку якого 74 відсотки м'яса, яке виробляється на Бершадщині, або більше, ніж 5-6 років тому давав його район в цілому.
У галузі рослинництва радує Сумівка, добре працюють у комплексі ТОВ "Флора", "Лан", "Осіївське", "Устянське". Поряд з цими традиційно сильними господарствами останнім часом красиво заявляють про себе Дяківка, М'якохід, Теофилівка, Серединка, Поташня. Це ті, які за останні роки зуміли налагодити чітке виробництво, поставили його на наукову основу і мають непогані показники. Причому, не тільки у виробництві валової продукції. Вони стають більш сильними в економічному плані, конкурентоспроможними. Саме за такими сільгоспформуваннями, мабуть, перспектива.
Значно краще почали працювати у рослинництві чернятське, шляхівське, березівське, красносільське господарства. Як тільки справи ітимуть так надалі, за ними також майбутнє.
Якщо декілька господарств у районі навіть відстають, то у нас є на кого їм рівнятися, що теж немаловажно, їх керівникам є над чим задуматися і зробити все можливе для того, щоб перебудувати стиль своєї роботи. Щоб у цих нелегких умовах ринку не тільки вижити, а і міцно утвердитися.
Не можна у переддень професійного свята не згадати і про кращих спеціалістів, виробничників. Адже тон часто задають саме вони. Серед головних технологів полів добра слава лине про О.С. Паламарчука із Сумівки, А.С. Очашлюка з Флорино, Ю.М. Соколюка з Усті, М.П. Макарчука з Шляхової, П.А. Коваля з Маньківки, І.Т. Маринича з птахокомбінату "Бершадський", В.А. Бабічука з ПП "Еліта". Серед головних зоотехніків – про М.М. Нечипоренка з Усті, Т.М. Грунвальдс із Флорино, Н.І. Кононенко з Осіївки, П.В. Макогін із Березівки, М.Н. Чехівського з Джулинки, С.В. Шаповала з ПП "Еліта" та інших. Чимала заслуга і головних ветлікарів. Визнаними фахівцями стали В.М. Бойко з Шляхової, С.С. Сполітак із М'якоходу, В.І. Савченко з Усті, В.О. Глушко з Осіївки та інші.
Щодо переліку рядових виробничників, які відзначилися у праці, то не вистачило б, мабуть, цього номера газети. У районі давно вже відомими стали оператори машинного доїння Т.В. Кирилюк, В.М. Купець з Осіївки, Є.О. Ярова з Джулинки, Л.В. Собко з ПП "Еліта", В.І. Жеребко, Р.П. Кушпела, Р.В. Цибуліщенко з Усті та інші. Честь і слава працьовитим рукам, усім, хто причетний до виробництва сільськогосподарської продукції.
Вітаємо всіх трудівників полів і ферм, ветеранів сільськогосподарського виробництва, керівників і спеціалістів з їх професійним святом. Вони своєю сумлінною працею роблять все можливе, щоб Бершадщина, зокрема, сільськогосподарське виробництво, було і надалі на рівні та відповідало стандартам району з високою культурою землеробства.
Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації.