Рефома системи освіти: результати моніторингу

  • 3
  • 6 Квітня 2011, 20:53

Реформи, якщо вони проводяться керівництвом країни, завжди сприймаються з різних кутів зору. Людей, насамперед, лякає невідомість, нестабільність та невизначеність у майбутньому.

Відділом з питань внутрішньої політики з метою моніторингу та вивчення думки жителів району постійно проводяться соціальні опитування на злободенні теми сучасності.

Так, протягом останнього місяця вивчалася думка на предмет проведення освітянської реформи. Були опитані категорії респондентів різної статі, віку, освіти, сфери діяльності. Соціальне опитування проводилося анонімно, тому всі респонденти мали можливість висловити свою думку досить об`єктивно.

Результати анкетування показали, що в деяких питаннях жителі району сходяться в однакових поняттях та вимогах. Так, на питання:

«Як ви оцінюєте хід реформування системи освіти в Україні?»- 70% респондентів відповіли, як малокерований, непідготовлений, імітація реформи; 28 % - плановий процес реформування, 2% - не відбувається жодних змін.

«Який напрямок освіти потребує першочергового реформування?»- 28% - середня освіта, 24% - важко відповісти, 18% - дошкільна, 14% - професійна.

На досить актуальне питання про «Закриття шкіл» - це крок до зникнення населених пунктів - 64%, порушення прав дитини – 30%, оптимізація навчального процесу - 10%, вимушена необхідність з метою економії коштів – 10%.

«Якою, на Вашу думку, повинна бути старша школа?»( 10 – 11 кл. ) - 84% опитуваних зійшлися на тому, що вона має бути профільною з вивченням лише частини обв»язкових предметів, а інших за вибором; 16% - уніфікованою, з вивченням усіх обв»язкових предметів.

Дії по реформуванню вищої освіти в Україні, які підтримали б 40% респондентів, - це посилена відповідальність за хабарі; 26% - зменшення кількості ВНЗ; підвищення розміру стипендії – 12%; обов`язкове відпрацювання після закінчення ВНЗ за фахом - 8%; підвищення зарплати викладачам – 6%; 4% - автономія ВНЗ; 4% - обмеження терміну перебування на посаді директорів за двома строками.

Результати опитування також доводять необхідність змін у даній галузі, але вони мають бути виваженими та поступовими.


Дивіться також в розділі  Редакційна колонка
» 06.12.2016 До волонтерського корпусу Бершадщини ввійшли  люди різних поколінь, професій, віросповідання, соціального стану, учні та студенти, територіальні громади, голови товариств та приватні підприємці, - всі вони за покликом душі не змогли бути...
» 29.04.2015 Чинна податкова політика сьогодні демонструє досить активний наступ на селянські інтереси. Запроваджено нові податки, які вже наступного року можуть спонукати жителів сільської місцевості до соціального невдоволення. Фахівці називають податкові...
» 05.09.2014 Кілька місяців тому Європейський Союз, прагнучи підтримати Україну, відкрив для її сільськогосподарської продукції свій ринок. Цей захід планувався як тимчасовий і, швидше за все, міг нагадувати певне тестування: наскільки Європа готова сприйняти...
» 25.06.2014 Нинішній рік Організація Об’єднаних Націй оголосила Міжнародним роком сімейних фермерських господарств. Із 570 млн. фермерських господарств, які налічуються світі, 500 млн. – саме сімейні.
» 05.06.2014 «Органіки» починають дружити з кооператорами
» 22.05.2014 Досліджена земельна оренда
» 21.05.2014 Які дотації потрібні виробникам молока?
» 16.05.2014 Проблемна сівозміна
» 30.04.2014 Аграрна Україна має думати не лише про закордонні, а й про внутрішні ринки
» 04.03.2014 Генеральна оренда та створення об’єднань землевласників - шляхи вдосконалення орендних відносин
Всі статті розділу Редакційна колонка »
Цікаві фото
2 фото   
3 фото   
4 фото   
3 фото   
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Михайлівка
Вовк Григорій Миколайович (1906) 1906 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1945 р. Похов. Німеччина.

З історії Бершаді
Відновлені органи Радянської влади приділяли велику увагу нормалізації життя та налагодженню роботи установ міста. Були вжиті заходи, спрямовані на поліпшення санітарного стану міста і громадського харчування. Розроблено план відбудови промислових об'єктів, набору та відправки робочої сили на відродження шахт Донбасу. Силами місцевих лікарів у Бершаді для поранених солдатів і офіцерів... Читати далі »


Якщо Ви виявили помилку, виділіть текст з помилкою та натисніть Ctrl+Enter щоб повідомити про це редакцію

Останні новини
Може бути цікаво

Рефома системи освіти: результати моніторингу - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники