Нині перед суспільством, у зв’язку з зростанням міграцій, інформаційною революцією, новими викликами часу, стає актуальним творення світу в якому є місце для всіх народів, усіх релігій, усіх особистостей.
Напередодні відзначення Всесвітнього дня книги і авторського права районна бібліотека стала учасником семінару проведеного в обласній бібліотеці для юнацтва Конгресом національних громад України. Провідною темою семінару було ознайомлення його учасників з проектом «Українські книжки для виховання толерантності»
Районна бібліотека, як учасник семінару, отримала в подарунок 24 книги.
«Щоденник Анни Франк», Я. П. Грінкіс «Львів – фатальне місто» , спогади рабина Давида Кохана «Щоденник Львівського гетто», Л.Венді «Творення нацистської імперії та ГОЛОКОСТ в Україні», тощо – це книги про історію Голокосту на теренах України про долю українських євреїв в роки війни. Тут вміщено матеріали про події які відбувались в Києві, Львові, Вінниці, Немирові, Тульчині.
Книги вчать не тільки співчувати трагедії , але й дають можливість відчути іншу культуру, зрозуміти, що в нас немає іншого виходу, як навчитись розуміти і толерантно ставитися до людини іншої культури.
Навчально - методичні посібники з протидії дискримінації, расизму, антисемітизму «Полікультуріка» : як організувати виховання міжкультурної толерантності в школі та позашкільній діяльності»- автори А. Ленчовська, К. Крейдман М. Грінберг, «Виховуємо людину і громадянина», «Я. ти, він, вона…» - автори С. Буров, О. Войтенко, І. Костюк, Ю .Комарова, словник – довідник «Голокост в Україні 1941-1944 рр.» можуть бути використані вчителями, учнями, у вивчені курсів історії України та всесвітньої історії в 9-11 класах, при складанні факультативного курсу чи в проведенні окремих занять з толерантності, міжкультурної компетентності та протидії ксенофобії.
Організаторами проекту «Українські книжки для виховання толерантності» в Україні є Музей «Дім Анни Франк ».
Книжки видано за фінансової підтримки Міністерства здоров’я, добробуту та спорту Королівства Нідерландів, програми «МАТРА» Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів, Дому Анни Франк і Фонду для книжкових проектів у Центральній і Східній Європі. З українського боку партнерами в цій справі виступають п’ять наукових та освітянських громадських організацій України