Сьогодні 20% населення району забезпечується питною водою із артсвердловин за рахунок комунального водогону м. Бершадь, та 2-х сільських водогонів с. Шляхової, с. Баланівки. Крім того у районі функціонує 18 відомчих водопроводів, за рахунок яких водою забезпечуються промислові та сільськогосподарські підприємства району.
Усі існуючі водопроводи побудовані 30-50 років тому. Протягом останніх 10 років ремонт водопровідних мереж, як правило, не проводився, за винятком комунального водопроводу м. Бершадь. При прориві водопровідних мереж проводяться лише роботи по їх ліквідації, а інші роботи на відомчих водогонах, сільських водогонах не проводяться.
Практично від кожного водогону є водопровідні мережі, по яких вода подається населенню, або на об`єкти соціального призначення. Прикладом можуть бути села Тернівка, Тирлівка, Ставки, Джулинка, Чернятка, Красносілка, Баланівка та ін.
Особлива увага при централізованому водопостачанні приділяється джерелам (артсвердловинам). Згідно санітарних норм та правил, радіус санітарно – захисної зони І поясу для артсвердловин становить 30-50 м., в залежності від виду грунтів. В І- ІІІ поясах артсвердловин не повинні розміщуватись тваринницькі ферми, комплекси, АЗС і т.тд., тобто джерела забруднення водоносних горизонтів. Зони санітарної зони І поясу артсвердловини повинні бути огроджені.
Моніторинг якості питної води централізованого водопостачання свідчить про те, що по бактерівологічним показникам вода в 5,3%, а по санітарно – хімічним в 3,9% не відповідає вимогам ДСанПіНу 2.2.4. – 171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».
Разом з тим з року в рік залишається невирішеним питання проведення реконструкції із збільшенням потужності водопровідних споруд та заміною зношених мереж у с. Шляхова, с. Баланіва. Санітарно – технічний стан водопровідних труб залишається незадовільним. Особливо гостро стоїть питання вторинного забруднення питаної води у водопровідних мережах, з яких 40% - експлуатується понад 40 років. Особливо це стосується сільских водогонів с. Шляхової, с. Баланівки. В районі до сьогоднішнього дня не здійснюється відомчий лабораторний контроль за якістю питної води, що подається населенню.Питною водою із криниць забезпечується 80% населення району. Станом на 01.02.2011 року в районі нараховується 150 громадських криниць. Це криниці, які знаходяться на балансі сільських рад. Кожною сільскою радою має бути відмічено кількість громадських криниць у населеному пункті, що відповідають вимогам щодо влаштування та утримання джерел децентралізованого водопостачання (криниць), які регламентуються Санітарним законодавством. Пам`ятки по влаштуванню та утриманню джерел децентралізованого водопостачання було надано сільским головам на навчаннях сільских голів, але ще не всі криниці облаштовано, згідно з вимогами. Так як протягом березня – квітня триває двомічник благоустрою у районі спеціалістами СЕС перевірятиметься і виконання вимог даної пам`ятки.
Проведений моніторинг якості води в криницях свідчить про те, що з кожним роком її якість погіршується. За санітарно – хімічним показникам в 11,8%, а за бакторіологічним показникам в 24,3% вода не відповідає санітарним нормам та правилам.
Заспокоюватись тим, що становище із погіршенням води – це глобальна проблема, - не варто, а потрібно щось робити.