Fridge magnet wooden gears

Крок у вічність

  • Подобається0Не подобається
  • 30 Квітня 2016, 16:56

На знімку (справа наліво): Світлана Ковальська і вчительметодист із Джулинки, поетеса Лариса Заміхора біля стенда, присвяченого Василеві Думанському. Фото Петра МАНІЛЕНКА.

Він – як коштовний камінь, що виграє різнобарв’ям, манячи зір.

Хто торкнувся творчості письменника, той отримав ковток джерельної води у спеку.

Йому не довелося зробити жодного фізичного кроку. Але йому судилося зробити крок у вічність. Творча спадщина не дуже велика, але лягла міцним пластом у глибину людського буття.

Василь – син свого народу, він прославив Серединку, Бершадщину, Поділля і нарешті – Україну.

За його словами, коли немає любові до навколишнього, то життя стає ненависним, і людина неприкаяно котиться, як почорнілий торішній листок по весняній траві.

Людині не хочеться бути почорнілим листком.

Моє зацікавлення творчістю Василя переросло в захоплення. Людям, як зіркам, властиво запалюватися, світити.

Володимир Ковальський, директор ЗОШ №2, став першим моїм порадником, критиком і поціновувачем. Він відвідав уроки, позакласні заходи, де звучало слово Василя. Отже, проект «З людяністю в серці» став спочатку сімейним, набрав статусу доброчинства і людинознавства, згодом був шкільним, а через певний час – районним довготривалим освітянським.

У школі проводилися районні семінари, на яких ділилися напрацьованим. Мета проекту: вивчити і дослідити нелегкий життєвий і творчий шлях письменника, філософа, журналіста; донести до широкого загалу актуальність проблем, порушених у творах митця; виховувати толерантне ставлення до людей з обмеженими можливостями. Для цього використовуються районні конкурси, співпраця з дослідниками творчості, авторські уроки, позакласні заходи, видавнича діяльність.

Серед різних видів робіт – конкурси читців поезії, прози, юних мовознавців і літературознавців. Це та інше зацікавлює, спонукає задуматися, порівняти, пройнятися прагненнями письменника.

Подобається учням такий вид робіт, як «Новелістика в малюнках». Проектом передбачена й дослідницька робота: діти вивчають у творах В. Думанського власні назви, рух, філософські вислови, кольори. До речі, світлих у нього більше, ніж темних. Є й цікаві: червонясто-фіолетовий, червоно-сірий, біло-салатовий, червоно-лискучий… У творах письменника багато крилатих висловів та й кожне речення – це мудрість.

Наш проект тримається на трьох китах: уроки мови, літератури і позакласна робота.

Крім цього, маємо гарну співпрацю з фаховими виданнями, найбільше наших із Володимиром Михайловичем публікацій у журналі «Вивчаємо українську мову та літературу». Розробка уроку увійшла в збірку матеріалів до уроку українського краєзнавства «То не слова – мелодія душі…» В. Горлея. Вдячні авторові альманаху «Сузір’я бершадських талантів», упоряднику книги «Незгасна зірка Василя Думанського» Петру Маніленку, який поділився напрацьованим.

Регулярно проводимо зустрічі з цікавими людьми.

Василь Думанський – літератор, художник, новеліст, поет, психолог, високодуховна людина. А ще миротворець, бо тільки він так влучно сказав: «Мир надійніше берегти, а не відвойовувати, крові належить текти жилами, а не річищами». Чи це не актуально зараз?

Ми всі, як і Василь, хочемо, щоб Україна увійшла в майбуття з повними відрами – не води, а гідності, толерантності. Він бажав, щоб у душах людей горіла лампадка святості і зігрівала їх. А щоб було тепло в людських душах, потрібно не зупинятися, а творити. Як твердить народна мудрість, стояча вода – ніяка, а крапля води точить камінь…

Світлана КОВАЛЬСЬКА, вчитель-філолог, лауреат премії імені Василя Думанського, член Національної спілки журналістів України.


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
8 фото   
<b>Свято Трійці в Березівці</b><br />Свято Трійці, яке цьогоріч відзначалося 12 червня, - одне із найбільших християнських свят. Його ще називають...
3 фото   
<b>Сергій РУДЧЕНКО: «Коровай буде вагомим»</b><br />ці липневі дні лани Бершадської філії ПрАТ «Зернопродукт МХП» особливо привабливі, дихають щедрістю тепла і...
10 фото   
<b>На городі</b><br />
3 фото   
<b>Міжнародний інвестиційний форум «Вінниччина — бізнес в центрі України»</b><br />17 червня 2011 року в обласному центрі відбувся інвестиційний форум «Вінниччина &mdash; бізнес в центрі України»...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Флорино
Христич Михайло Феодосійович (1920) 1920 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.08.44.

З історії Бершаді
Квітне старовинна Бершадь, за роки Радянської влади вона перетворилася на соціалістичне місто. В грудні 1966 року, враховуючи питому вагу в розвитку економіки й культури, збільшення кількості населення, Президія Верховної Ради УРСР ухвалила перевести Бершадь з селища міського типу в місто районного підпорядкування. На вулицях, що після вигнання окупантів являли згарища та самі руїни, споруджено... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Крок у вічність - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення