Вареники для воїнів АТО

  • 0
  • 26 Січня 2016, 09:00

Події на Сході України не залишили байдужим жодного свідомого громадянина, жодну людську душу.

Добровольці організовують допомогу бійцям у зону АТО.

Активну участь у волонтерській діяльності району взяла Берізкобершадська ЗОШ І-ІІ ступенів. Ініціатором добрих справ став директор школи Микола Петрович Дяченко.

Мудре слово керівника згуртувало колектив установи навколо спільної справи та об’єднало не тільки жителів Берізок, а й мешканців навколишніх сіл, які співпрацюють зі школою.

Розпочалася доброчинна з організації учнівських волонтерських загонів по мікрорайонах села під керівництвом педагогів. Односельчани відразу відгукнулися на пропозицію про необхідну допомогу.

До школи постійно йшли люди, які несли одяг (теплі шкарпетки, спідню білизну, рукавиці, бушлати, фуфайки), постільну білизну, ковдри тощо.

З власної городини – картоплі, цибулі, буряків, моркви, капусти, квасолі – готували борщові набори. Різноманітна консервація була придатна для споживання без спеціальної обробки (тушонка, паштет, сало, салати, компоти).

Особливе місце у волонтерській діяльності школи посіло приготування вареників. З лютого 2015 року започатковано гарну традицію – ліпити їх для воїнів АТО. Першу партію приготували працівники та учні школи. А вже наступної середи до акції долучилися батьки учнів, жителі села. Щоб приготувати начинку, працівники школи зранку чистили і варили більше семи відер картоплі.

Тісто починали замішувати об одинадцятій годині. Опівдні до шкільної їдальні сходилися місцеві жінки, які розкачували тісто, клали начинку та ліпили смачні вареники.

Жіночі руки втоми не знали: сім відер борошна вимісити – це не вдома вечерю приготувати! Найактивнішими тістомісами були Парасковія Дмитрівна Дідушко, Наталія Михайлівна Молодушко та Альона Анатоліївна Токмакова – матері учнів школи. Приходили на допомогу вчителька-пенсіонерка Олександра Тимофіївна Коваль та мати учасника АТО Оксана Богданівна Федорчук.

Постійними та незмінними учасниками виробничого процесу були Людмила Анатоліївна Дудніченко, мати учня Наталія Володимирівна Фурман та її сусідка Любов Степанівна Дроголь. Вікторія Анатоліївна Хмарук приносила олію, а також ліки та солодощі. Ці жінки проживають у Джулинці, але їх настільки захопила ідея допомоги, що вони не могли залишатися осторонь. Борошном забезпечували Віктор Васильович Кравець та Володимир Сергійович Дубина. Сало приносили небайдужі мешканці села.

Вареники ніколи не відправляли сирими – їх варили.

Каструль таких великих розмірів не вистачало, тому Н.В. Фурман організувала купівлю необхідного посуду. Відварені вареники змащували олією з цибулею, висипали холонути на столи, попередньо змащені олією та розтопленим салом.

Холодні вареники складали у ящики, вистелені харчовою плівкою. Зверху посипали смаженою цибулею та шкварками. У холодний період присмачували ще й тертим часником, який розтирав у макітрі директор школи.

То було особливе дійство, яке завжди супроводжувалося виконанням українських народних пісень. Матері проводили майстер-класи для своїх дочок та інших дівчат школи, а найменшим господиням було по три-чотири роки.

Вперше відправили 7 ящиків вареників, у наступні рази – по 12-13. Часто працювали допізна, а домашні справи відкладали заради високої мети.

Кілька разів виліпили по 17 ящиків, а це – півтора відра вареників у кожному! Страву готували та пакували під дбайливим наглядом директора школи, який особисто передавав готову продукцію, призначену для воїнів АТО, через волонтера Ігоря Климнюка.

Григорій ПОГОНЧИК, член Національної спілки журналістів України.


автор: Газета "Бершадський край"
Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
6 фото   
5 фото   
10 фото   
4 фото   
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Осіївка
Чепко Григорій Захарович (1915) 1915 р., українець. Мобілізований в 1941 р. Ізяславським РВК, Хмельницька обл. Ст. сержант. Загинув 06.08.41.

З історії Бершаді
Робітники і службовці Бершадського лісгоспу в парку культури та відпочинку своїми силами збудували спортивні майданчики, водну станцію. На колгоспні кошти спорудили стадіон, де відбувалися змагання сільських спортсменів а також перші районні спартакіади. З 1950 року в Бершаді почала працювати спортивна школа на 60 учнів. Спортсмени Бершаді стали ініціаторами створення єдиного сільського... Читати далі »


Якщо Ви виявили помилку, виділіть текст з помилкою та натисніть Ctrl+Enter щоб повідомити про це редакцію

Останні новини
Може бути цікаво

Вареники для воїнів АТО - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники